Skip to main content

Mistrzostwa Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym — 2 medale naszych reprezentantów

W dniach 1-5 września w Kairze odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym. Polska reprezentacja wróciła z nich z dwoma brązowymi medalami. Pierwszy z nich zdobyli: Tomasz Grzesiak (LUKS Trójka Piaseczno), Marcin Marciniak (UKS Copernicus Toruń CCC/SMS Żyrardów), Mateusz Przymusiński (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik) i Radosław Laskowski (ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex) w sprincie drużynowym. Polacy zajęli szóste miejsce w kwalifikacjach. W pierwszej rundzie nasz zespół okazał się lepszy od Czechów. Rezultat 46,963 pozwolił na awans do wyścigu o brązowy medal. W nim polska drużyna zmierzyła się z Malezyjczykami. Polacy okazali się lepsi od rywali o ponad dziesiątą część sekundy. Brąz zdobyły też Olga Wankiewicz (UKS Copernicus Toruń), Wiktoria Milda (ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex), Tamara Szalińska (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik) i Anna Długaś (KTK Kalisz) w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Rezerwową w naszej drużynie była Maja Tracka (ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex) — ona również dostała medal. Polki zajęły czwarte miejsce w eliminacjach, następnie w pierwszej rundzie przegrały z Rosjankami, ale ich czas dał im szansę jazdy w wyścigu o brązowy medal, w którym pokonały Białorusinki.

W sumie do Kairu pojechało 7 juniorek, w tym 6 z klubów naszego Zrzeszenia i 9 juniorów, w tym 7 z naszych klubów.

W pozostałych konkurencjach naszym reprezentantom nie poszło już tak dobrze. Blisko medalu była dwójka z nich — Tamara Szalińska, która zajęła czwarte miejsce w wyścigu indywidualnym na dwa kilometry oraz Dominik Ratajczak (UKS Copernicus Toruń CCC/SMS Toruń), który również był czwarty w biegu eliminacyjnym. W finale madisona Olga Wankiewicz i Maja Tracka zajęły szóste miejsce. W swoim półfinale keirina Joanna Błaszczak (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik) zajęła czwarte miejsce, co spowodowało, że musiała walczyć w finale B, czyli o pozycje 7-12. Tam Polka była bezkonkurencyjna i została sklasyfikowana na siódmej lokacie. Siódme miejsce zajęła też Natalia Wężyk z KS Społem Łódź w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego. W omnium zarówno

Piotr Maślak (KTK Kalisz) jak i Olga Wankiewicz zajęli szóste miejsce. Ósma w wyścigu punktowym był Maja Tracka.

Fot. PZKol. Facebook. Na zdjęciu brązowe medalistki w wyścigu drużynowym na dochodzenie