Skip to main content

4 medale reprezentantów Polski na ME w podnoszeniu ciężarów U20 i U23, w tym 3 zawodników z naszych klubów

W dniach 24 września – 3 października w Rovaniemi (Finlandia) odbyły się Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U20 i U23. Na pomoście o medale walczyło 272 zawodników i zawodniczek do lat 20 i 208 do lat 23. W kategorii U20 startowało 10 polskich juniorek (w tym 9 z klubów Zrzeszenia) i 6 juniorów (w tym jeden z klubu Zrzeszenia), w kategorii U23 – 4 zawodniczki (wszystkie z klubów naszego Zrzeszenia) i 7 zawodników (w tym 2 z klubów Zrzeszenia). Nasza reprezentacja zdobyła 4 medale – 3 z nich zdobyli zawodnicy z klubów Krajowego Zrzeszenia LZS, jeden jego wychowanek. Złoty medal w dwuboju w kategorii U23 zdobył Piotr Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl (73 kg), który wywalczył także „mały złoty krążek” w podrzucie, brązowe medale w dwuboju zdobyły: w kategorii U20 Wiktoria Wołk z MGLKS Tarpan Mrocza (64 kg) – w rwaniu wywalczyła brąz, w podrzucie srebro i Agnieszka Zimroz z LKS Znicz Biłgoraj (87 kg) – w rwaniu i podrzucie zdobyła srebro. Medal brązowy w dwuboju w kategorii U23 zdobył Bartłomiej Adamus (96 kg), wychowanek LKS Opocznianka Opoczno, obecnie CWKS Zawisza Bydgoszcz – w rwaniu i podrzucie zdobył też brązowe medale. „Mały krążek” wywalczyła także juniorka Monika Szymanek z LKS Dobryszyce w kat. 59 kg – brązowy medal za podrzut. W dwuboju nasza zawodniczka zajęła 5 miejsce. Brązowy „mały krążek” w podrzucie wywalczyła również startująca w kategorii U23 Emilia Rechul z KS Agros Zamość (71) – w dwuboju była szósta, do brązowego medalu zabrakło 8 kg.

Jak powiodło się innym naszym zawodniczkom i zawodnikom U20 – Startująca w tej samej kategorii co Monika Szymanek Maria Połka z KS Promień Opalenica zajęła ósme miejsce. Jej siostra Zuzanna Połka startująca w kat. 55 kg niestety nie zaliczyła żadnej próby w podrzucie i nie została sklasyfikowana w dwuboju. Klaudia Celińska-Mysław z WLKS Siedlce w kat. 49 kg zajęła piąte miejsce. Maria Karolak z KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki w wadze do 76 kg była piąta. W wadze +87 kg piąte i szóste miejsce zajęły odpowiednio: Martyna Narewska UOLKA Ostrów Mazowiecki i Julia Janiak MKS Unia Hrubieszów W kategorii do 109 kg Igor Osuch LKS Horyzont Mełno sklasyfikowany został na miejscu piątym.

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników U23: ósme miejsce w kategorii 55 kg zajęła Klaudia Luterek KS Agros Zamość, w kategorii 59 kg Karolina Brzostek z UOLKA Ostrów Mazowiecki była siódma, Natalia Pawlik zLKS Polwica Wierzbno w kat. 76 kg zajęła siódme miejsce. Patryk Bęben z CLKS Mazovia Ciechanów startujący w kat 81 kg niestety nie zaliczył żadnej próby w podrzucie i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

Opracowała ID. Fot. PZPC Facebook. Na zdjęciu mistrz Europy U23 Piotr Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl