Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym — jazda na czas dwójek i drużyn — 36 medali naszych kolarzy

Na trasie Godziesze Wielkie — Brzeziny — Opatówek — Godziesze Wielkie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym — jazda na czas dwójek i drużyn. O tytuły walczyli juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i elita. Młodzicy i młodziczki walczyli o Puchar Prezesa PZKol. Łącznie w tych mistrzostwach zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia zdobyli 36 medali — 10 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych. W jeździe dwójkami tych medali było 18 — 4 złote, 6 srebrnych i 8 brązowych, w jeździe drużynowej również 18 — 6 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe!

Jazda na czas dwójek. W kategorii juniorka młodsza mistrzyniami Polski zostały zawodniczki KK Ziemia Darłowska — Kornelia Braun i Katarzyna Stelmach, tytuł I wicemistrzyń wywalczyły kolarki Mayday Team Lublin — Barbara Cywińska i Kinga Marek, II wicemistrzyniami zostały Oliwia Kępczyńska i Eliza Rabażyńska z ALKS Stal Grudziądz Big Star. Wśród juniorów młodszych na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik — Franciszek Cierpikowski i Dawid Wika-Czarnowski. Mistrzami zostali kolarze z Grupy Kolarskiej Gliwice. Wśród juniorek całe podium zajęły zawodniczki z klubów Zrzeszenia — mistrzyniami zostały Julia Przymusińska i Tamara Szalińska z UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik, I wicemistrzyniami Laura Rybkiewicz i Maja Wróblewska KK Ziemia Darłowska, II wicemistrzyniami Wiktoria Milda i Maja Tracka z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Juniorzy z naszych klubów wywalczyli dwa medale — I wicemistrzami zostali Julian Kot i Maksymilian Radosz z KS Społem Łódź, II wicemistrzami Kamil Kudliński i Konrad Waliniak z KLTC Konin. Tytuł mistrzowski zdobyli kolarze KTK Kalisz. W kategorii kobiety U23 również całe podium zajęły zawodniczki z naszych klubów — na pierwszym stanęły Paulina Pastuszek i Natalia Krześlak z TKK Pacific Nestle Fitness, na drugim Wioleta Furtak i Dominika Włodarczyk z Mat Atom Deweloper Wrocław, na trzecim Dominika Bykowska i Kamila Pastuszek z TKK Pacific Nestle Fitness. Mistrzyniami Polski Elity zostały również zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness — Karolina Kumięga i Karolina Karasiewicz, medal srebrny zdobyły ich koleżanki klubowe Aurela Nerlo i Dorota Przęzak, brązowy przypadł w udziale Monice Brzeźnej i Agnieszce Skalniak-Sójka z Mat Atom Deweloper Wrocław. W kategorii młodzieżowców tytuł I wicemistrzów Polski zdobyli Radosław Frątczak i Szymon Potasznik z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, a tytuł II wicemistrzów Radosław Lewandowski i Adam Woźniak z GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier. Mistrzami zostali zawodnicy TC Chrobry Scott Głogów. W elicie tytuł II wicemistrzów zdobyli kolarze KK Tarnovia Tarnowo Podgórne Radosław Frątczak i Szymon Potasznik. Mistrzami Polski zostali zawodnicy HRE Mazowsze Serce Polski, a wicemistrzami kolarze TC Chrobry Scott Głogów.

Puchar Prezesa PZKol w jeździe dwójkami na czas zdobyły młodziczki ALKS Stal Grudziądz Daria Dębicka i Daria Ostrycharz. Wśród młodzików Puchar trafił w ręce Wojciecha Bućko i Mikołaja Dziadura z LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec.

Jazda na czas drużyn. Mistrzyniami Polski w kat. juniorka młodsza zostały zawodniczki KK Ziemia Darłowska, I wicemistrzyniami kolarki ALKS Stal Grudziądz Big Star, II wicemistrzyniami zespół Mayday Team Lublin. Wśród juniorów młodszych tytuł I wicemistrza zdobyli kolarze UKS Copernicus CCC/SMS Toruń, II wicemistrza zespół KKS Gostyń. Mistrzami zostali zawodnicy z KTK Kalisz. Mistrzyniami wśród juniorek została drużyna ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, I wicemistrzyniami zawodniczki KK Ziemia Darłowska. Na drugim stopniu podium stanęli juniorzy UKS Copernicus CCC/SMS Toruń, na trzecim KS Społem Łódź. Mistrzami zostali juniorzy KTK Kalisz. W wyścigu orliczek i elity startowały tylko 4 zespoły. Mistrzyniami Polski elity zostały zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness, wicemistrzyniami druga drużyna tego klubu, która została także mistrzyniami w kat. U23, na trzecim miejscu podium elity stanęła drużyna Mat Atom Deweloper Wrocław, drugi zespół tego klubu, który przyjechał na metę czwarty został wicemistrzem Polski w kat. U23. Mistrzami elity wśród mężczyzn została drużyna KS Pogoń Mostostal Puławy, która zdobyła również ten tytuł w kat. U23, II wicemistrzami zarówno elity jak i U23 został zespół GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier.

Puchar Prezesa PZKol zarówno wśród młodziczek jak i młodzików wywalczyła drużyna ALKS Stal Grudziądz.

Opr. ID. Fot. Mat Atom Deweloper Wrocław Facebook