Skip to main content

Pierwsze spotkanie Kadry Polski LZS

4 listopada Kadra Polski LZS rozegrała swój pierwszy mecz kontrolny i to nie byle jakim przeciwnikiem – rywalem, który sprawdzał umiejętności naszych piłkarzy byli reprezentanci Akademii Legii Warszawa. Naszym zdaniem wynik tego spotkania nie był istotny – ważne, że wreszcie zmaterializował się pomysł powołania takiej kadry i że zaczęła ona grać. Przypomnijmy, że Kadra LZS złożona jest z uczestników ostatniego finału krajowego turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”, który odbył się pod koniec lipca w Zamościu. Przez dwa dni trenerzy Rafał Kaczmarczyk i Paweł Radecki obserwowali zawodników biorących udział w tej rywalizacji i wybrali 18-osobową drużynę. Wybór – jak mówili – był bardzo trudny, gdyż na niektórych pozycjach była bardzo duża konkurencja.

Sukcesem jest także to, że na spotkanie, które odbyło się na pięknym obiekcie Legia Training Center stawili się wszyscy powołani zawodnicy (podziękowania dla rodziców i klubów, które ich dowiozły), że mieliśmy jednolite stroje. Szkoda, że przed tym meczem chłopcy nie mieli możliwości odbycia zgrupowania, grali więc „z marszu”, prawie nie znając się. Brawo za odwagę!!!

Przed meczem nasi piłkarze mieli tylko czas na zwiedzenie tego znakomitego obiektu sportowego, odprawę i krótką rozgrzewkę.

Oto krótka relacja z tego meczu, jaką zamieszczono na założonej niedawno stronie Facebook poświęconej specjalnie naszej kadrze – www.facebook.com/Kadra-Polski-LZS. Zaglądajcie tam!

Mecz rozpoczął się o godzinie 14.30. Zespół Legii Warszawa wystawił najsilniejszy skład rocznika 2007. Gospodarze potraktowali tę grę bardzo poważnie, nie odpuszczając żadnej akcji. Tym bardziej cieszy, że z tak trudnym rywalem i w drużynie, która pierwszy raz gra ze sobą, wielu zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony. Obaj bramkarze wielokrotnie popisywali się dobrymi interwencjami i skutecznie wprowadzali piłkę do gry. Blok obronny, w którym wystąpiło łącznie 7 zawodników, mimo początkowych problemów organizacyjnych, potrafił wyjść spod ostrego pressingu gospodarzy. (…) Linia pomocy, która miała wiele pracy w defensywie, kilkukrotnie potrafiła zaskoczyć rywali nieszablonowym rozegraniem piłki. Rywalizując ze zgraną formacją Legii Warszawa, zawsze trudno się gra, a mimo to nasi zawodnicy potrafili utrzymać się przy piłce i zagrozić bramce legionistów. Rywalizacja z jednymi z najlepszych obrońców w swojej kategorii wiekowej stanowiła dla nich bezcenne doświadczenie i motywację do pracy.

Pomeczowe analizy, spostrzeżenia sztabu i zawodników uzmysławiają, że czasami droga na piłkarski szczyt nie jest tak odległa, jak może wydawać się z perspektywy mniejszych klubów.

Po zakończeniu meczu oraz wspólnym posiłku zawodnicy Kadry rozjechali się do swoich domów. Planowane są kolejne spotkania i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie jeszcze w tym roku Kadra spotka się ponownie.

Warto dodać, że sprzęt sportowy ufundowało Krajowe Zrzeszenie LZS, a na meczu nie zabrakło także przedstawicieli naszego Zrzeszenia, byli m.in. wiceprzewodniczący RG KZ LZS Marek Mazur i przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha.

Chłopaki trzymamy za was kciuki!