Skip to main content

5 naszych zawodników jedzie na ME w biegach przełajowych

12 grudnia w Dublinie (Irlandia) odbędzie się 27. edycja europejskiego czempionatu w biegach przełajowych. W składzie Biało-Czerwonych znalazło się 14 zawodników, wśród nich 5 zawodników z naszych klubów. Są to: Natalia Bielak i Julia Ścisłowska – obie KS SMS Szklarska Poręba, Beata Topka i Daniel Kryzel – oboje ULKS Talex Borztytuchom i Mateusz Gos RLTL Optima Radom. W składzie jest też trenująca na co dzień w Oregonie (USA) Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań) – wychowanka naszego klubu.

Dublin po raz drugi będzie organizatorem mistrzostw Europy w biegach przełajowych (ostatni raz w 2009 roku). W zawodach brać udział będą nie tylko seniorzy, którzy będą rywalizować na 10 000 metrów (mężczyźni) i 8000 metrów (kobiety), ale również młodzieżowcy (8000 metrów mężczyźni, 6000 metrów kobiety) oraz juniorzy (mężczyźni 6000 metrów, kobiety 4000 metrów).

Fot. PZLA