Skip to main content

Drugi mecz kontrolny naszej kadry piłkarskiej

5 grudnia w Gdyni Kadra Polski LZS U15 w piłce nożnej rozegrała mecz kontrolny z juniorami Arki Gdynia. To już drugi taki mecz naszych młodych piłkarzy – w pierwszym rywalami Kadry LZS była drużyna Legii Warszawa. Trenerami naszej drużyny są Paweł Radecki i Maksym Graczyk. O ile pierwszy mecz nasza drużyna rozegrała prawie z marszu, o tyle ten drugi rozpoczęło jednodniowe zgrupowanie w Gdyni. W kadrze mamy 18 zawodników (skład poniżej). Skład oparty został o zawodników, którzy grali w ostatnim finale Ogólnopolskiego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Wzięło w nim udział 12 drużyn wojewódzkich. Finał ten obserwowali trenerzy kadry, później oglądali jeszcze inne mecze tych zawodników i na tej podstawie podjęli decyzję o powołaniach. Przez najbliższy rok nasi kadrowicze rozegrają kilka meczów (planowanych jest w sumie 9) z drużynami juniorskimi zespołów Ekstraklasy m.in. Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Raków Częstochowa.

Ponieważ projekt ten nie korzysta z żadnych dofinansowań, poszukujemy sponsorów, którzy docenią inicjatywę i zechcą pomóc młodym, zdolnym piłkarzom. Każdy wyjazd na mecz to koszt ok. 7 tysięcy złotych. Przydałoby się zorganizować również dwa, trzy zgrupowania, by chłopcy się lepiej zgrali. To kolejne koszty. Do tej pory naszą Kadrę wspierają: Sklep piłkarski Trampkarze.pl Krzysztof Gordziej oraz Dom Wypoczynkowy „Mikołaj” Ryszard Gordziej – obie firmy z Wejherowa. Z kolei Aleksander Gordziej jest odpowiedzialny za marketing Kadry Piłkarskiej LZS. Dziękujemy za wsparcie.

Jeśli chcesz wspomóc naszą kadrę dzwoń: 602 652 805 lub e-mail: kadrapolski.lzs@op.pl

Skład Kadry LZS: Kacper Bargański, Mikołaj Gordziej, Alan Groth, Szymon Leśny (wszyscy KTS-K GOSRIT Luzino), Dawid Lis, Michał Okalski (obaj TKS Huczwa Tyszowice), Jan Brzykcy, Jakub Jakubczak, Norbert Kotusiewicz, Patryk Wiktorowicz, Wojciech Wiktorowicz, Karol Zieliński (wszyscy Ceramika Opoczno), Jakub Czadankiewicz, Jonatan Mędrek, Kacper Świecak (wszyscy GLKS Wilkowice), Szymon Poskróbek (Radziszowianka Radziszów), Adam Ogonowski (MKS Jeziorany), Łukasz Łasoń (LZS Swornica Czarnowąsy).

Fot. kadra-polski-lzs Facebook