Skip to main content

8 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w Biegach Narciarskich. Monika Skinder z czterema medalami

W dniach 11-12 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich. W zasadzie była to ich pierwsza część, druga planowana jest 22 marca. Zawodnicy rywalizowali w sprincie techniką dowolną oraz w biegach na 15 km mężczyźni i 10 km kobiety stylem klasycznym. O medale walczyli seniorzy oraz młodzieżowcy. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 8 medali – 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Mistrzynią Polski zarówno seniorek jak i w kategorii U23 została Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Dla 20-letniej zawodniczki był to siódmy złoty medal mistrzostw Polski seniorów, a szósty wywalczony w sprincie. Monika triumfuje w tej konkurencji nieprzerwanie od 2017 roku. Zawodniczka nie kryła radości ze zwycięstwa, bowiem do tych zawodów przystępowała po przerwie spowodowanej pozytywnym wynikiem testu na covid-19. Srebrny medal (seniorka i U23) wywalczyła Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski, a brązowy Magdalena Kobielusz z KS AZS AWF Katowice.

Wśród seniorów triumfował Dominik Bury z KS AZS AWF Katowice, który w sprincie zdobył swój pierwszy złoty medal – ma już w kolekcji srebro i brąz. Wyprzedził on Macieja Staręgę z UKS Rawa Siedlce oraz Mateusza Haratyka z naszego klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Srebrny medal w kategorii U23 zdobył Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Biegi na dystansach techniką klasyczną zakończyły pierwszą część rywalizacji w seniorskim czempionacie. W biegu kobiet na dystansie 10 km swój trzeci złoty medal w karierze zdobyła Izabela Marcisz. Na drugim stopniu podium stanęła Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która wywalczyła 10. w karierze medal mistrzostw Polski. Brązowa medalistką została Magdalena Kobielusz z klubu KS AZS AWF Katowice. Taka sama kolejność była w kategorii U23.

Wśród mężczyzn swój sukces ze sprintu powtórzył Dominik Bury, lepiej niż w sprincie spisał się nasz Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, który wywalczył srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Staręga. Wśród młodzieżowców brązowy medal zdobył Bartosz Głaz (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).

Fot. PZN Facebook. Monika Skinder, cztery medale na MP