8 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w Biegach Narciarskich. Monika Skinder z czterema medalami

W dniach 11-12 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich. W zasadzie była to ich pierwsza część, druga planowana jest 22 marca. Zawodnicy rywalizowali w sprincie techniką dowolną oraz w biegach na 15 km mężczyźni i 10 km kobiety stylem klasycznym. O medale walczyli seniorzy oraz młodzieżowcy. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 8 medali – 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Mistrzynią Polski zarówno seniorek jak i w kategorii U23 została Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Dla 20-letniej zawodniczki był to siódmy złoty medal mistrzostw Polski seniorów, a szósty wywalczony w sprincie. Monika triumfuje w tej konkurencji nieprzerwanie od 2017 roku. Zawodniczka nie kryła radości ze zwycięstwa, bowiem do tych zawodów przystępowała po przerwie spowodowanej pozytywnym wynikiem testu na covid-19. Srebrny medal (seniorka i U23) wywalczyła Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski, a brązowy Magdalena Kobielusz z KS AZS AWF Katowice.

Wśród seniorów triumfował Dominik Bury z KS AZS AWF Katowice, który w sprincie zdobył swój pierwszy złoty medal – ma już w kolekcji srebro i brąz. Wyprzedził on Macieja Staręgę z UKS Rawa Siedlce oraz Mateusza Haratyka z naszego klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Srebrny medal w kategorii U23 zdobył Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Biegi na dystansach techniką klasyczną zakończyły pierwszą część rywalizacji w seniorskim czempionacie. W biegu kobiet na dystansie 10 km swój trzeci złoty medal w karierze zdobyła Izabela Marcisz. Na drugim stopniu podium stanęła Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która wywalczyła 10. w karierze medal mistrzostw Polski. Brązowa medalistką została Magdalena Kobielusz z klubu KS AZS AWF Katowice. Taka sama kolejność była w kategorii U23.

Wśród mężczyzn swój sukces ze sprintu powtórzył Dominik Bury, lepiej niż w sprincie spisał się nasz Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, który wywalczył srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Staręga. Wśród młodzieżowców brązowy medal zdobył Bartosz Głaz (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski).