Skip to main content

Robert Lewandowski najlepszym sportowcem 2021 roku! W „10” trójka zawodników z naszych klubów

8 stycznia ogłoszono wyniki 87. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego Sportowca Roku. Zwyciężył Robert Lewandowski piłka nożna), który sięgnął po ten tytuł już po raz trzeci. Drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk (la), a trzecie – Bartosz Zmarzlik (żużel). W „10” najlepszych sportowców znalazła się trójka zawodników z naszych klubów. Piąte miejsce zajął Wojciech Nowicki z KS Podlasie Białystok (la, rzut młotem) – od 2015 roku stale gości na podiach MŚ i ME, w Tokio poprawił rekord życiowy i zdobył wymarzony złoty medal olimpijski, brązowy wywalczył w Rio de Janeiro; szóste Maria Andrejczyk z ULKS Hańcza Suwałki (la, rzut oszczepem) – srebrna medalistka olimpijska z Tokio i nowa rekordzistka Polski, jej wynik 71,40 metrów uzyskany w Splicie, to trzeci rezultat w historii tej dyscypliny na świecie, tych sukcesów mogłoby być więcej gdyby nie problemy zdrowotne zawodniczki, która od 2016 roku leczyła poważną kontuzję barku i zmagała się z nowotworem kości; dziesiąte Tadeusz Michalik z KS Sobieski Poznań (zapasy) – brązowy medalista IO w Tokio, jego medal był sporą niespodzianką, mało kto bowiem wiedział, że kilka miesięcy przed igrzyskami poddał się zabiegowi ablacji serca, jego siostrą jest jedna z najbardziej utytułowanych zapaśniczek Monika Michalik, która swoją karierę także zaczynała w klubie naszego Zrzeszenia.

Generalnie górą w tym plebiscycie byli lekkoatleci – w nominowanej „20” znalazło się ich aż dziewięcioro. Tuż poza podium znalazł się złoty medalista olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala, siódme miejsce zajęła sztafeta mieszana 4×400 m w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, również mistrzowie olimpijscy. Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli: Patryk Dobek, Paweł Fajdek, sztafeta 4×400 m (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Anna Kiełbasińska) i Malwina Kopron. Super Chamipna też zdobył lekkoatleta – Piotr Małachowski.

W drugiej dziesiątce uplasował się czwarty zawodnik z klubu naszego Zrzeszenia – Piotr Żyła z WSS Wisła (skoki narciarskie).

Na zdjęciu Maria Andrejczyk, fot. Facebook zawodniczki