Zapraszamy na Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Szachach on-line 2022. Memoriał Antoniego Janika, założyciela pierwszego LZS w Polsce

W ubiegłym roku w 75-rocznicę narodzin Ludowych Zespołów Sportowych, zorganizowany został turniej indywidualny w szachach on-line. W tym roku, 16 marca (dzień rejestracji pierwszego LZS w kraju — LZS Swornica Czarnowąsy), zapraszamy wszystkich miłośników szachów, na kolejny turniej, który tym razem ma rangę mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS. Organizatorem turnieju jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, współorganizatorami Krajowe Zrzeszenie LZS, Marszałek Województwa Opolskiego oraz klub LKS Zarzewie Prudnik. Turniej zostanie rozegrany na platformie www.chess.com. Każdy może się tam zarejestrować. Początek turnieju o godz. 18. Zawodnicy do lat 12 będą dopuszczeni do zawodów bez przynależności klubowej LZS. Więcej informacji w regulaminie turnieju zamieszczonym w menu „Regulaminy”.

W ubiegłym roku w turnieju wzięło odział 132 zawodników reprezentujących 10 województw (dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie i wielkopolskie). Turniej główny, w którym startowało 51 zawodników, w tym 5 kobiet, wygrał Łukasz Licznerski z UKS Rodło Opole, drugie miejsce zajął Krzysztof Chojnacki z LKS Chrobry Gniezno, a trzecie Krystian Kuźmicz z MLKS Nadnarwianka Pułtusk.