Skip to main content

OOM Dolny Śląsk 2022 — biegi narciarskie — 39 medali zawodników z naszych klubów. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski — 4 medale

Od 14 do 20 lutego na Polanie Jakuszyckiej biegacze narciarscy rywalizawali w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022. O medale walczyli juniorzy młodsi i juniorzy, kobiety i mężczyźni. W sumie rozegrano 18 konkurencji. Zawodnicy i zawodniczki z naszych klubów zdobyli łącznie 39 medali na 54 możliwe do zdobycia —  14 złotych, 10 srebrnych i 15 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał zdecydowanie MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, zdobywając 11 medali.

19 lutego na tych samych trasach rozegrano również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w skiathlonie. Kobiety mierzyły się na dystansie 7,5 km klasykiem i 7,5 stylem dowolnym — srebrny medal zdobyła Iwona Piekarz z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, brązowy Sonia Miczołek z KS Jedność Nowy Sącz. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 15 km klasykiem i 15 stylem dowolnym. Srebrny medal zdobył Wojciecha Damian z KS Jedność Nowy Sącz, brązowy Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Wyniki OOM. W biegu na 15 km klasykiem juniorek srebrny medal zdobyła Weronika Jarecka z LKS Klimczok Bystra, brązowy Weronika Mikołajczyk z SS-R LZS Sokół Szczyrk. Juniorzy rywalizowali na 30 km, złoty medal wywalczył Adrian Kiełbasa z LKS Erion Ptaszkowa/ZSMS Zakopane, srebrny Bartosz Cielniak z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

W team sprincie klasykiem złoty medal wśród juniorek młodszych zdobyły Oliwia Sroka i Kamila Idziniak z NKS Trójwieś Beskidzka, srebrny Kamila Harbuz i Karolina Kuć z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Wśród juniorów młodszych srebrny medal wywalczyli Tomasz Wąsowicz i Dawid Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, brązowy Emil Koper i Szymon Bełz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Wśród juniorek wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki z naszych klubów — złoto Aleksandra i Weronika Mikołajczyk z SS-R LZS Sokół Szczyrk, srebrny Zofia Dusińska i Weronika Jarecka z LKS Klimczok Bystra, brązowy Natalia Kowalczuk i Anna Berezecka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Wśród juniorów także trzy medale dla zawodników z klubów Zrzeszenia — złoty Jakub Ferenc i Michał Gumieniak, srebrny Dawid Nabrdalik i Bartosz Cielniak — wszyscy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brązowy Łukasz Cieślar i Gabriel Boś z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

W sprincie indywidualnym techniką dowolną złoty medal wśród juniorek młodszych wywalczyła Aleksandra Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna, a brązowy Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra. Wśród juniorów młodszych trzy medale dla zawodników z naszych klubów — złoty Bartosz Kita z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, srebrny Przemysław Legierski z NKS Trójwieś Beskidzka, brązowy Dawid Pilch Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Wśród juniorek złoty medal zdobyła Anna Berezecka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brązowy Weronika Mikołajczyk z SS-R LZS Sokół Szczyrk. Wśród juniorów dwa medale zdobyli zawodnicy UKS Regle Kościelisko — złoty Robert Bugara, brązowy Sebastian Bryja.

Kolejna konkurencja to biegi mass start klasykiem. Juniorki młodsze rywalizowały na dystansie 7,5 km — złoty medal zdobyła Kamila Idziniak z z NKS Trójwieś Beskidzka, brązowy Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra. Juniorzy młodsi mieli do przebiegnięcia 10 km. Złoty medal zdobył Paweł Bryja z UKS Regle Kościelisko/ZSMS Zakopane, brązowy Przemysław Legierski z NKS Trójwieś Beskidzka. 10 km biegły także juniorki. Srebrny medal zdobyła Weronika Jarecka LKS Klimczok Bystra, brązowy

Anna Berezecka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Juniorzy rywalizowali na dystansie 20 km — złoty medal zdobył Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brązowy Adrian Kiełbasa z LKS Erion Ptaszkowa/ZSMS Zakopane.

Ostatnia konkurencja to biegi stylem dowolnym. Juniorki młodsze rywalizowały na 5 km — złoty medal wywalczyła Kamila Idziniak z z NKS Trójwieś Beskidzka, srebrny Aleksandra Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Juniorzy młodsi mieli do przebiegnięcia dystans 7,5 km, wszystkie medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — złoty Dawid Pilch Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, srebrny Wojciech Nieścior MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brązowy Paweł Bryja UKS Regle Kościelisko. Wśród juniorek (5 km) brązowy medal zdobyła Weronika Jarecka z LKS Klimczok Bystra. Juniorzy rywalizowali na 10 km — złoty medal zdobył Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko, brązowy Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Fot. PZN Facebook