Skip to main content

8 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym

W dniach 25-27 marca w Częstochowie odbyły się 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym. Tenisiści stołowi walczyli o medale w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn, w deblach i mikstach. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 8 medali — 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Wielkim nieobecnym tych mistrzostw był jeden z głównych pretendentów do medali Samuel Kulczycki (pozytywny wynik na koronawirusa), który w lidze niemieckiej występuje w Liebherr Ochsenhausen, a w polskich turniejach gra w barwach Dekorglassu Działdowo, dlatego jego partnerzy w deblu i mikście musieli startować w innym zestawieniu.

W grze pojedynczej mistrzem Polski został Jakub Dyjas z KS Dekorglass Działdowo — to jego trzeci tytuł mistrzowski, poprzednio triumfował w 2028 i 2020 roku. W finałowym spotkaniu turnieju Dyjas pokonał rozstawionego z „dwójką” Marka Badowskiego z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 4:1. Brązowy medal wywalczył w tej konkurencji Miłosz Redzimski z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

W grze pojedynczej kobiet na podium zabrakło zawodniczki z klubów zrzeszenia. Mistrzynią Polski została Katarzyna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław, wychowanka naszego klubu MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie.

W grze mieszanej mistrzami kraju zostali Maciej Kubik (KS Dekorglass Działdowo) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) — w finale pokonali 3:2 Marka Badowskiego (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Natalię Bajor (KU AZS UE Wrocław).

Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) w gronie mężczyzn oraz Anna i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) wśród kobiet zdobyli złote medale w grze podwójnej. Na najniższym stopniu podium w tej konkurencji wśród kobiet stanęły Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław), wśród mężczyzn Maciej Kubik i Kamil Kurowski (KS Dekorglass Działdowo) oraz rozstawieni z „dwójką” Miłosz Redzimski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Przemysław Walaszek (Energa KTS Toruń).

Warto odnotować, że 21-letnia Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) zdobyła trzy złote medale — w singlu, deblu i mikście — 90 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie i tym samym dołączyła do legend krajowego tenisa stołowego. W historii w tych konkurencjach w jednym turnieju zwyciężali tacy mistrzowie jak: Danuta Szmidt-Calińska, Janusz Kusiński, Andrzej Grubba i Lucjan Błaszczyk. Jedyną zawodniczką w XXI wieku, która może poszczycić się tym osiągnięciem była pochodząca z Chin Xu Jie.

Na zdjęciu finał gry mieszanej. Fot. PZTS Facebook