Skip to main content

23 medale zdobyli zapaśnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym

W Raciborzu odbyły się dniach 8-9 kwietnia Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 123 zawodników z 43 klubów. Gospodarze, MKZ Unia Racibórz, okazali się niezbyt gościnni dla przyjezdnych ekip, pewnie zwyciężając w klasyfikacji drużynowej, za nimi AKS Piotrków Trybunalski i RCSZ Olimpijczyk Radom. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli łącznie 23 medale — 4 złote, 8 srebrnych i 11 brązowych.

W kategorii 55 kg, w której walczyło 9 zawodnik ów zwyciężył Rafał Szewc KS Lotnik Wrocław, aktualny mistrz KZ LZS, który na co dzień walczy w stylu wolnym. Pozostałe miejsca na podium zajęli również zawodnicy z naszych klubów: drugi był Jakub Miś ZLKS Zagłębie Wałbrzych, brązowe medale zdobyli Łukasz Dziunikowski KS Sobieski Poznań i Ireneusz Głowacki ZTS Sokół Lublin. Olivier Skrzypczak z Akademii Zapasów Nowy Tomyśl bezapelacyjnie wygrał kategorię 60 kg. Nowotomyślanin wygrał w turnieju cztery walki przed czasem. W finale pokonał 11:2 Grzegorza Hildebranda z UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle. Brązowe medale zdobyli: Rafał Bzdyra KS Pogoń Ruda Śląska i Dominik Partyka WKS Śląsk Wrocław. Startowało 10 zapaśników.

W kategorii 63 kg, na najwyższym podium stanął obrońca tytułu mistrzowskiego Arslambek Salimov Klub Sportowy Wschód Białystok, który w finale pokonał Piotra Zubelewicza WKS Śląsk Wrocław. Brązowe medale zdobyli Kacper Chodakowski AKS Piotrków Trybunalski i Mateusz Kaczor ZLKS Zagłębie Wałbrzych. Startowało 9 zawodników.

Starszy z braci Salimov, Mairbek, walczący w kategorii 67 kg poszedł w ślady brata i również wywalczył złoty medal krajowego czempionatu pokonując w finale Konrada Cudnika RCSZ Olimpijczyk Radom. Brązowi medaliści to: Wiktor Żukowski Budowlani Olsztyn i Piotr Stolarczyk MKZ Unia Racibórz. Startowało 17 zawodników.

W kategorii 72 kg rewelacyjnie walczył ubiegłoroczny wicemistrz Polski, Kevin Metel UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle, który stoczył 5 pojedynków, wszystkie zwyciężając przed czasem. Wicemistrzem został Maksym Zabolotny AKS Piotrków Trybunalski, brązowe medale zdobyli Marcel Kaczmarek SKF Olimp Kostrzyn i Jakub Otulak MKZ Unia Racibórz. Startowało 19 zawodników.

W kategorii 77 kg triumfował Andrei Shlyaga z KS Wschód Białystok. Ubiegłoroczny wicemistrz kraju tym razem stanął na najwyższym podium. Srebrny medal zdobył Filip Loch AKS Piotrków Trybunalski, brązowe Michał Puchalski RCSZ Olimpijczyk Radom i Mateusz Borysewicz-Woźnicki SKF Olimp Kostrzyn. Startowało 15 zawodników.

Piotr Chełek SKS Unia Swarzędz został mistrzem Polski kategorii 82 kg. Srebrny medal zdobył Klaudiusz Matyja RCSZ Olimpijczyk Radom, brązowe Mateusz Kłębowski PTC Pabianice i Jakub Pyć JLKS Olimp Janów Lubelski. Startowało 15 zawodników.

Ku uciesze miejscowych kibiców w dwóch kolejnych kategoriach wagowych mistrzami kraju zostali zawodnicy MKZ Unia Racibórz. W kat. 97 kg najlepszy okazał się Dawid Mktrchyan, który w finale pokonał Damiana Korbusa ZKS Koszalin, brązowe medale wywalczyli Tadeusz Werner KS Sobieski Poznań i Miłosz Domagała PTC Pabianice. Startowało 8 zawodników.

Kategorię 97 kg wygrał Mateusz Iwanowski, drugie miejsce zajął Kacper Zając ZKS Granica Gdańsk, trzecie Hubert Robaszek AKS Piotrków Trybunalski i Marek Kuczyński MLUKS MOSIR Grajewo. Startowało 8 zawodników.

W najcięższej kategorii 130 kg startowało 13 zawodników. Triumfował ubiegłoroczny wicemistrz Polski Dominik Krawczyk KS AZS AWF Warszawa, srebrny medal zdobył Krzysztof Cieślak ULKS Bizon Milicz, brązowe Jakub Grabowski WKS Śląsk Wrocław i Mateusz Osowski Akademia GKS Bełchatów.

Fot. PZZ Facebook