Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów do lat 20 — 38 medali zawodniczek i zawodników z naszych klubów

W dniach 7-10 kwietnia w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do 20 Lat w Podnoszeniu Ciężarów Biłgoraj. Organizatorami zawodów byli: LKS Znicz Biłgoraj, Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Sponsorem głównym imprezy była firma Eco Harpoon — Recykling Sp. z.o.o dobrze znana w środowisku Ludowych Zespołów Sportowych. Gospodarz mistrzostw, nasz klub LKS Znicz Biłgoraj w tym roku obchodzi piękny jubileusz 50-lecia działalności. Gratulacje!

Zawodnicy i zawodniczki z naszych klubów zdobyli łącznie 38 medali — 13 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych. Kobiety zdobyły 20 medali (8-7-5), mężczyźni 18 (5-8-5).

W punktacji klubowej łącznie (kobiety i mężczyźni) zwyciężył WLKS Siedlce Nowe Iganie przed CLKS Mazovia Ciechanów i Impuls Warszawa. W punktacji województw — mazowieckie przed lubelskim i dolnośląskim. W punktacji Sinclaira najbardziej wartościowy wynik uzyskała zawodniczka LKS Dobryszyce Monika Szymanek, trenowana przez Sebastiana Ołubka oraz Igor Osuch z KPC Górnik Polkowice.

Wyniki kobiet U20

W kategorii 45 kg startowały tylko 2 zawodniczki. Zwyciężyła Dominika Ratajczak (KS Promień Opalenica), druga była Emilia Drozda (KS Agros Zamość). W kat. 49 kg startowało 6 zawodniczek, pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Broncel (HKS Szopienice), druga była Klaudia Celińska-Mysław (WLKS Siedlce Nowe Iganie), a trzecia Klaudia Gugała (CLKS Mazovia Ciechanów). W kat. 55 kg startowało również 6 zawodniczek, złoty medal wywalczyła Zuzanna Połka (KS Promień Opalenica), srebrny Milena Pawlos (LKS Dobryszyce), brązowy Karolina Krawiec (UOLKA Ostrów Maz.). W kat. 59 kg startowało 7 zawodniczek, zwyciężyła Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), która w rwaniu ustanowiła rekord Polski U20, drugie miejsce zajęła Małgorzata Myjak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), trzecie Oliwia Dang (WLKS Siedlce Nowe Iganie). W kat. 64 kg startowało 12 zawodniczek. Mistrzynią kraju została Maria Połka (KS Promień Opalenica), srebro dla Wiktorii Gierczuk (AZS AWF Biała Podlaska), brąz dla Emilii Franielczyk (Andaluzja Transbed) Piekary Śląskie). W kat. 71 kg startowało 10 zawodniczek. Świetny start zaliczyła Monika Marach z MLKS Tarpan Mrocza, która została mistrzynią kraju bijąc rekord Polski U20 w dwuboju oraz rekord Polski U20 i U23 w rwaniu.

Srebro wywalczyła Roksana Bukarz (Andaluzja Transbed Piekary Śląskie), brąz Marta Klimek (Apollo Wejherowo). W kat. 76 kg startowało 6 zawodniczek. Wygrała Andżelika Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława), druga była Maria Karolak (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki), trzecia Martyna Piątkowska (KS Raszyn). W kat. 81 kg startowało 7 zawodniczek. Mistrzynią kraju została Karolina Michałek (UKS Talent Wrocław), srebrny medal wywalczyła Julia Kaczorowska (UOLKA (Ostrów Maz.), brązowy Martyna Pazur (Andaluzja Transbed Piekary Śląskie). W kat. 87 kg startowało 6 zawodniczek. Wygrała Weronika Nowak (WLKS Siedlce Nowe Iganie), druga była Wiktoria Grochowska (CLKS Mazovia Ciechanów), trzecia Olga Komorowska (WLKS Siedlce Nowe Iganie). W kat. + 87 kg startowało 8 zawodniczek. Mistrzynią kraju została Martyna Narewska (UOLKA Ostrów Maz.), wicemistrzynią Julia Janiak (MKS Unia Hrubieszów), brązowy medal wywalczyła Karolina Siekierzycka (WLKS Siedlce Nowe Iganie).

Wyniki mężczyźni U20

kat. 55 kg wygrał…jedynak w tej wadze Maciej Purzycki (CLKS Mazovia Ciechanów). W kat. 61 kg startowało 10 zawodników, medale wywalczyli — złoty Łukasz Bogusz (GCK Kobylany), srebrny Klaudiusz Zoracki (Zamek Gołańcz), brązowy Mateusz Fiut (KS Wisła Puławy). W kat. 67 kg startowało 11 zawodników. Mistrzem kraju został Marcin Wiatrowicz (MGLKS) Tarpan Mrocza), srebro wywalczył Seweryn Przybylski (Gryf Sanok), brązowy krążek dla Adriana Nesnera (LOS Nowy Dwór Mazowiecki).

kat. 73 kg startowało 15 zawodników, wygrał Konrad Łazuga (Budowlanych Opole), srebrny medal zdobył Oskar Ołubek (LKS Omega Kleszczów), brązowy Jakub Orłowski (UKS PC Zielona Góra). W kat. 81 kg startowało 16 zawodników, mistrzem kraju został Bartosz Kocyło (KPC Górnik Polkowice). Tylko 1 kg mniej uzyskał sztangista CLKS Mazovia Ciechanów Wiktor Łagoszyn. Brąz dla Jakuba Czarnowskiego (Budowlani Opole). W kat. 89 kg startowało 13 zawodników, mistrzem został zawodnik CLKS Mazovia Ciechanów Michał Jaworski, który poprawiał życiówki, zaliczył 300 kg w dwuboju. Srebro dla Konrada Romańczuka z WLKS Siedlce Nowe Iganie, brąz dla Kamila Michalaka (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki). W kat. 96 kg startowało 11 zawodników. Złoty medal wywalczył po pasjonującej walce Maksymilian Dorn z KS Agrosu Zamość (zadecydowało ostatnie podejście). Zaledwie o 1 kg przegrał walkę o złoto Patryk Barański (LKS Dobryszyce), brąz dla Michała Trzosowskiego (UKS Impuls Warszawa). W kat. 102 kg startowało 7 zawodników. Mistrzem kraju został Daniel Skorupka (Impuls Warszawa), drugi był Mateusz Ambroziak (UOLKA Ostrów Maz.), trzeci Milosz Wawrzyszcz (CLKS Mazovia Ciechanów). W kat. 109 kg startowało 10 zawodników, złoto wywalczył Szymon Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów), srebro Damian Dmowski (WLKS Siedlce Nowe Iganie), brąz Marcin Jakóbczak (LKS Omega Kleszczów).

kat. +109 kg startowało 11 zawodników, mistrzem kraju został Igor Osuch (KPC Górnik Polkowice), wicemistrzem Tomasz Talewicz (Meyer Elbląg), brązowy medal wywalczył Michał Wycisk (Spot-Light Cisek).

Fot. PZPC Facebook. Na zdjęciu najlepsza zawodniczka mistrzostw Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) ze swoim trenerem Sebastianem Ołubkiem