Skip to main content

31 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na XXVIII OOM — Podlaskie 2022 w zapasach w stylu wolnym

8 maja Suwałkach dobiegła końca zapaśnicza rywalizacja XXVIII OOM — Podlaskie 2022. Jako ostatni na suwalskie maty wyszli przedstawiciele stylu wolnego. Startowało 169 zawodników z 64 klubów, reprezentujących 16 województw. Zapaśnicy walczyli także o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych. W turnieju stoczono 288 pojedynków, z których 117 zakończyło się zwycięstwem przez położenie przeciwnika na łopatki. Trzech zawodników (Adrian Sikora, Dominik Jagusz i Bartek Nowakowski) obroniło tytuły OOM wywalczone przed rokiem w Łodzi. Rewelacją turnieju okazał się Dominik Jagusz z ZKS Koszalin, który w Suwałkach wywalczył dwa tytuły, zarówno w zapasach w stylu klasycznym jak i wolnym. Podobnym dubletem może się też pochwalić Sebastian Warchoł z KS Sobieski Poznań. Łącznie zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 31 medali — 7 złotych, 7 srebrnych i 17 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał LKS Orzeł Namysłów przed LUKS Suples Kraśnik i KS Wschód Białystok, wojewódzką mazowieckie przed lubelskim i dolnośląskim.

W kategorii 45 kg srebrny medal zdobył Oskar Żukowski z LKS Iskra Spiczyn, który pechowo przegrał finał z Ilią Kaliuznym z WKS Grunwald Poznań w ostatnich 40 sekundach walki. Brązowy medal wywalczył Rafał Grzelak z ULKS Tęcza Środa Wielkopolska.

Kategorię 48 kg wygrał Daniel Pietroń z LUKS Suples Kraśnik, który w finale pokonał ubiegłorocznego wicemistrza OOM Oskara Niedźwieckiego z LKS Orzeł Namysłów. Podium uzupełnili dwaj kolejni zawodnicy z naszych klubów — brązowe medale zdobyli Maciej Kucharczyk z MULKS Platan Borkowice i Wojciech Skrabucha z ULKS Bizon Milicz.

W kategorii 51 kg zawodnicy z klubów Zrzeszenia wywalczyli tylko jeden medal — brązowy, który zdobył Dawid Bielski z LKS Mazowsze Teresin.

W kategorii 55 kg triumfował ubiegłoroczny mistrz OOM Adrian Sikora z LKS Orzeł Namysłów. Brązowe medal wywalczyli Roni Wójcik z LUKS Suples Kraśnik i Kacper Berejowski z ZTS Sokół Lublin.

W kategorii 60 kg medale zdobyło trzech zawodników z naszych klubów. Jednak ten najcenniejszy wywalczył Mikołaj Żyto z WKS Śląsk Milicz. Srebrny medal zdobył Wojciech Urban z WLKS Nowe Iganie Siedlce, brązowe Bartek Lis z AKS Białogard i Piotr Balcerzak z LKS Orzeł Namysłów.

Swój czwarty złoty medal OOM w kat. 65 kg zdobył Dominik Jagusz z ZKS Koszalin, srebrny i brązowy medal wywalczyli zawodnicy LKS Orzeł Namysłów — srebrny Patryk Bratosiewicz, brązowy Gracjan Matyjasek.

W kategorii 71 kg wszystkie medale wywalczyli zawodnicy z naszych klubów. Triumfował brązowy medalista ME młodzików Bartek Nowakowski z LKS Mazowsze Teresin, srebro wywalczył Paweł Dziedzic z LMKS Krasnystaw, brązowe medale przypadły Maciejowi Szmydowi z GLKS Orzeł Karolewo i Erykowi Michalskiemu z LUKS Suples Kraśnik.

Ubiegłoroczny wicemistrz OOM Nikodem Godun z KS Wschód Białystok wygrał kategorię 80 kg. Przypomnijmy, że w stylu klasycznym zdobył brązowy medal. Brązowe medale w tej kategorii zdobyli Mikołaj Adamczewski z LKS Ceramik Krotoszyn i Maciej Czemerys z ULKS Bizon Milicz.

W kategorii 92 kg triumfował Sebastian Warchoł z KS Sobieski Poznań. Pozostałe medale również przypadły zawodnikom z naszych klubów — srebrny zdobył Michał Dubowski z MKS Rokita Brzeg Dolny, brązowe Igor Wysocki z ZKS Koszalin i Aleksander Polguj z UKS Zapasy Kołobrzeg.

W najcięższej kategorii 110 kg wszystkie medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — złoto zdobył Mateusz Pudłowski z WLKS Nowe Iganie Siedlce, który w ubiegłym roku był wicemistrzem OOM, srebro Jan Miszczak z KS Lotnik Wrocław, brąz obrońca tytułu mistrzowskiego Ksawery Kamiński z LKS Łódzka Akademia Zapasów i Patryk Mirecki z UKS Zapasy Kołobrzeg.

Fot. LKS Orzeł Namysłów Facebook