Natalia Bogdanowicz i Marcel Błaszczyk mistrzami Polski kadetów w tenisie stołowym. 19 medali zawodników z klubów naszego Zrzeszenia

W dniach 5-8 maja w Białymstoku odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie stołowym w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Podlaskie 2022”. Duży sukces odnieśli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS, którzy wywalczyli łącznie 17 medali — 6 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych.

W grze pojedynczej kadetek mistrzynią Polski została Natalia Bogdanowicz z LKS Warmia Lidzbark Warmiński, co nie było zaskoczeniem, gdyż na liście rankingowej zajmowała pierwsze miejsce. Brązowe medale wywalczyły Karolina Hołda z UKS Dojlidy Białystok (czwarta w rankingu) i Zofia Śliwka z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki (druga w rankingu).

W grze pojedynczej kadetów mistrzem został drugi w rankingu Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, który w finale wygrał z turniejową „jedynką” — Rafałem Formelą z MRKS Gdańsk 4:0. Brązowy medal zdobył Artur Gromek z LKS Warmia Lidzbark Warmiński, który w rankingu był czwarty.

Tytuł mistrzyń kraju w grze podwójnej kadetek powędrował do zawodniczek UKS Dojlidy Białystok Karoliny Hołdy i Julii Bartkiewicz, co nie było niespodzianką, gdyż w turnieju rozstawione były z „dwójką”. W finale pokonały turniejową „jedynkę”, czyli Natalię Bogdanowicz z LKS Warmia Lidzbark Warmiński i Natalię Gaworską z KU AZS UE Wrocław. Brązowe medale zdobyły zawodniczki KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki — Zofia Śliwka i Antonina Zembowicz oraz Weronika Indeka z MKS Czechowice-Dziedzice i Wiktoria Przybytkowska z LUKS Chełmno.

W grze podwójnej kadetów mistrzami zostali Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka i Dawida Jadam z PKS Kolping Jarosław, którzy w finale pokonali parę Artur Gromek LKS Warmia Lidzbark Warmiński i Rafał Formela z MRKS Gdańsk.

Złote medale w grze podwójnej mieszanej zdobyli zawodnicy LKS Warmia Lidzbark Warmiński — Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek, którzy w wielkim finale ograli Zofię Śliwkę z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Rafała Formelę z MRKS Gdańsk. Brązowe medale, co było małą niespodzianką, wywalczyli zawodnicy KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki — Milena Mirecka i Adam Smuter (w rankingu 11 para) oraz Aleksandra Kuzio z MKS Czechowice-Dziedzice i Karol Broszkiewicz z KS Mysław Mysłowice (w rankingu 13 para).

Pora na medale drużynowe. Mistrzami Polski wśród kadetek została KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki w składzie: Zofia Śliwka, Milena Mirecka, Antonina Zembowicz, Zuzanna Gutkowska, która w finale pokonała UKS Dojlidy Białystok w składzie: Karolina Hołda, Julia Bartkiewicz, Anna Pacelt. Brązowy medal wywalczył LUKS Chełmno — Wiktoria Przybytkowska i Malwina Słupska.

Wśród kadetów brązowy medal wywalczyła drużyna KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki w składzie: Adam Smoter, Kamil Sadowski.

Na zdjęciu mistrz Polski kadetów Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Fot. PZTS Facebook