Skip to main content

27 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na 92. Mistrzostwach Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym

W Radomiu w dniach 13-14 maja odbyły się 92. Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 101 zawodników z 19 klubów. Zawodnicy reprezentujący kluby naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 16 medali — 6 złote, 9 srebrnych i 12 brązowych. Pięciu zawodników (Sahakyan, Bednarz, Kułynycz, Kurniczak i Krajewski) obroniło tytuły mistrzowskie wywalczone przed rokiem. Klasyfikację klubową wygrał bezapelacyjnie gospodarz turnieju RCSZ Olimpijczyk Radom, na drugim miejscu uplasował się AZS AWF Warszawa, na trzecim KS Sobieski Poznań.

Medaliści mistrzostw z klubów Zrzeszenia

kategorii 55 kg mistrzem został ubiegłoroczny wicemistrz Piotr Puchalski z RCSZ Olimpijczyk Radom, srebrny medal wywalczył jego kolega klubowy Jakub Ściegliński, a brązowy Jakub Miś z ZLKS Zagłębie Wałbrzych. W kat. 60 kg srebrny medal zdobył ubiegłoroczny mistrz Przemysław Piątek z RCSZ Olimpijczyk Radom, brązowy medal wywalczył Grzegorz Kunkel również RCSZ Olimpijczyk Radom. W kat. 63 kg tytuł mistrza zdobył aktualny mistrz Polski juniorów Arslanbek Salimov z KS Wschód Białystok, drugie miejsce zajął Khvicha Tchitava KS Sobieski Poznań. W kat. 67 kg zawodnicy z naszych klubów zdobyli trzy medale — srebrny Marcin Sztanderski z AKS Piotrków Trybunalski, brązowe Mairbek Salimov KS Wschód Białystok i Gor Hovsepyan z GKS Crtusia Kartuzy. Wszyscy z niecierpliwością czekali na finał w kat. 72 kg, w której miało się spotkać dwóch znakomitych zawodników Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Trybunalski i Gevorg Sahakyan z GKS Crtusia Kartuzy, jednak z powodu kontuzji do walki nie mógł przystąpić piotrkowianin oddając walkę walkowerem. Tym samym kolejny (szósty) złoty medal MP zawisł na szyi Gevorga Sahakyana. Brązowy medal zdobył Aleksander Mielewczyk z GKS Crtusia Kartuzy. W kat. 77 kg na podium stanęło aż trzech zawodników z RCSZ Olimpijczyk Radom. Złoty medal zdobył Patryk Bednarz, który obronił tytuł mistrzowski, srebrny Konrad Kozłowski, brązowy Michał Puchalski. W kat. 82 kg srebrny medal zdobył Piotr Przepiórka z RCSZ Olimpijczyk Radom, brązowy jego kolega klubowy Łukasz Fafiński oraz Dariusz Ryżykow z KS Wschód Białystok. W kat. 87 kg wszystkie medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów. W finałowym boju zmierzyli się brązowi medaliści światowych czempionatów. Szymon Szymonowicz z MKS Cement Gryf Chełm, trzeci młodzieżowiec świata oraz Arkadiusz Kułynycz z RCSZ Olimpijczyk Radom, trzeci seniora globu — mistrzem został zawodnik z Radomia. Brązowe medale wywalczyli Filip Kazimierczak z z RCSZ Olimpijczyk Radom i Bartosz Rajter z KS Sobieski Poznań. W kat. 97 kg również wszystkie medale powędrowały do zawodników z naszych klubów. W walce finałowej doszło do małej sensacji. Walczyło w niej dwóch zawodników z KS Sobieski Poznań — Gerard Kurniczak pokonał brązowego medalistę olimpijskiego Tadeusz Michalika. Brązowe medal wywalczyli

Michał Dybka z PTC Pabianice i Artsiom Shumski z KS Sobieski Poznań. W kat. 130 kg brązowy medal zdobył Rafał Płowiec z RCSZ Olimpijczyk Radom.

Fot. PZZ Facebook