Skip to main content

22 medale naszych zawodników na Mistrzostwach Polski U15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym

W Gomulinie w dniach 21-23 maja odbyły się Mistrzostwach Polski U15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Na starcie stanęło 129 zawodników z 35 klubów. Zawody były jednocześnie eliminacją do europejskiego czempionatu, który w dniach 16-19 lipca br. odbędzie się w chorwackim Zagrzebiu. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 22 medale — 6 złotych, 5 srebrnych i 11 brązowych. W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajął RCSZ Olimpijczyk Radom, a trzecie PTC Pabianice. Kto z medalistów pojedzie do Zagrzebia dowiemy się pewnie dopiero w lipcu. Na zawodach nie zabrakło przedstawicieli Zrzeszenia LZS, medale wręczali zawodnikom prezes i wiceprezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi — Marek Mazur i Konrad Gwóźdź.

Medaliści z naszych klubów

W kat. 38 kg srebrny medal wywalczył Leon Rudnik z ZKS Miastko. W kat 41 kg złoty medal zdobył Julian Iwaszko UKS Jedynka Kostrzyn N/Odrą. W kat. 44 kg brązowe medale wywalczyli Wiktor Kłos ZKS Granica Gdańsk i Gracjan Somerski UKS Jedynka Kostrzyn N/Odrą. W kat. 48 kg brązowy medal zdobył Franciszek Kleczewski RCSZ Olimpijczyk Radom. W kat. 52 kg mistrzem został Michał Maciuk ZKS Koszalin. W kat 57 kg wszystkie medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — złoto Michał Wojciechowski KS Sobieski Poznań, srebro Marcel Sosnowski RCSZ Olimpijczyk Radom, brąz Szymon Treder GKS Cartusia Kartuzy i Oliwier Zysk KS Sobieski Poznań. W kat. 62 kg było podobnie — złoto Noe Wolski GKS Cartusia Kartuzy, srebro Maksymilian Rozpędek MGLKS Wiatr Wołów, brąz Wiktor Sławomir Rumian ZKS Koszalin i Dawid Torkowski ZKS Granica Gdańsk. W kat 68 kg dwa medale dla naszych zawodników — srebro Maciej Grabowski RCSZ Olimpijczyk Radom, brąz Jakub Piotrowski MGLKS Wiatr Wołów. W kat. 75 kg trzy medale padły łupem naszych zawodników — złoto Adrian Drzewiecki PTC Pabianice, brąz Jakub Zając RCSZ Olimpijczyk Radom i Michał Woźniak MKS Cement-Gryf Chełm. W kat. 85 kg również trzy medale — złoto Marcel Chrzęst PTC Pabianice, srebro

Mateusz Magierek RCSZ Olimpijczyk Radom, brąz Krzysztof Kulik LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Na zdjęciu podium w kat. 75 kg. Fot, RCSZ Olimpijczyk Radom Facebook