19 medali zawodników z naszych klubów na Mistrzostwach Polski Młodzików w Tenisie Stołowym

W dniach 27-29 maja w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli na nich 19 medali — 6 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych.

Mistrzynią Polski młodziczek została Katarzyna Rajkowska z SLKS Olimpijczyk Jeżewo, która w finałowym spotkaniu pokonała Annę Ulatowską z MKS Wolavia Wołów 3:1. Set stracony w wielkim finale był jedynym, jaki w turnieju singlowym w Dębicy przegrała nowo kreowana mistrzyni kraju. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna zawodniczka z klubu Zrzeszenia Maja Lech z MKS Czechowice-Dziedzice.

gronie młodzików po złoty medal w grze pojedynczej sięgnął Samuel Michna z klubu UKS Lis Sierakowice, który był faworytem. Najtrudniejszy mecz w całych zawodach Michna stoczył w półfinale, w którym dopiero po tie breaku pokonał Aleksa Pakułę z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, brązowego medalistę tych mistrzostw, brązowy medal wywalczył też Kacperi Perkowski z UKS TS Ósemka Białystok.

Mistrzami Polski w grze podwójnej zostali Kacper Perkowski z UKS TS Ósemka Białystok i Jan Mrugała z KS Gorce Nowy Targ, którzy w meczu finałowym ograli Samuela Michnę z UKS Lis Sierakowice) i Patryka Żyworonka z ZKS Zielona Góra 3:1. Brązowe medale zdobyli Aleks Pakuła z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Krzysztof Wnęk z TKS Granit Strzelin oraz zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice — Piotr Szary i Mateusz Gawlas. Wśród młodziczek złote medale wywalczyły Katarzyna Rajkowska z SLKS Olimpijczyk Jeżewo i Anna Ulatowska z MKS Wolavia Wołów po finałowym triumfie nad Wanessą Kulczycką LKS Gorzovia Gorzów Wlkp. i Agatą Krause MKS Emdek Bydgoszcz 3:2. Brązowe medale wywalczyły Twardawa Emilia i Maja Lech z MKS Czechowice-Dziedzice oraz Aleksandra Makar z MLKS Nurt Przemyśl i Zuzanna Piekarczyk z MKS Skawa Wadowice.

W rywalizacji drużynowej wśród młodzików zmierzyły się dwa zespoły Zrzeszenia — KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i MKS Czechowice-Dziedzice. Po pasjonującej walce 3:2 zwyciężyli grodziszczanie, którzy grali w składzie: Aleks Pakuła, Jakub Dobosz, Tomasz Fabisiak, Iwo Kulik, wicemistrzów Polski reprezentowali: Piotr Szary, Mateusz Gawlas, Maksymilian Gacek.

Mistrzyniami Polski w gronie młodziczek zostały tenisistki stołowe MKS Czechowice-Dziedzice — Emilia Twardawa, Maja Lech, Emilia Byrtek. Drużyna ze Śląska w wielkim finale pewnie pokonała MKS Rokitę Brzeg Dolny — Marika Chrąchol, Gabriela Pułecka, Lena Smolarek — 3:0. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny zespół Zrzeszenia MKS Wolavia Wołów w składzie: Anna Ulatowska, Maja Wojtyła, Liwia Skawińska, Maja Błaszak.