46 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski U15 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet

W dniach 27-29 maja w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U15 w zapasach w stylu wolnym oraz Mistrzostwa Polski U15 w zapasach kobiet. Organizatorem mistrzostw był Uczniowski Ludowy Klub Sportowych „Guliwer” Kielce oraz PZZ. Zawody były jednocześnie eliminacją do europejskiego czempionatu, który w dniach 16-19 lipca br. odbędzie się w chorwackim Zagrzebiu. W mistrzostwach młodzików startowało 142 zawodników z 49 klubów reprezentujących 14 województw. W klasyfikacji zespołowej nasze kluby zajęły drugie — ZKS Koszalin i trzecie miejsce LKS Orzeł Namysłów. W mistrzostwach młodziczek startowało 110 zawodniczek z 42 klubów reprezentujących 14 województw. Klasyfikację klubową wygrał LKS Znicz Chęciny przed Husaria Fight Team Kozielice. Zawodnicy i zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 46 medali — młodzicy 23 (3 złote, 5 srebrnych i 15 brązowych), młodziczki również 23 (5 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych).

Medaliści z klubów Zrzeszenia LZS — młodzicy

kat. 38 kg srebrny medal zdobył Oliwier Orzechowski LKS Dąb Brzeźnica, brązowy Szymon Rogowicz ZKS Koszalin. W kat. 41 kg brązowe medale wywalczyli Jakub Asztemborski LKS Orzeł Namysłów i Bartosz Głodek KS Bloczek Team Pelplin. W kat. 44 kg wicemistrzem Polski został Michał Michniewicz MLUKS Karlino, brązowy medal zdobył Bartosz Krawczyński WLKS Nowe Iganie. W kat. 48 kg brązowe medale wywalczyli Oskar Żukowski LKS Iskra Spiczyn i Maksymilian Marcinkiewicz LKS Orzeł Namysłów. W kat. 52 kg brązowe medale zdobyli Dawid Bielski LKS Mazowsze Teresin i Michał Maciuk ZKS Koszalin. W kat. 57 kg wicemistrzem został Mateusz Zawadzki LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal zdobył Paweł Nowak ZKS Koszalin. W kat. 62 kg mistrzem Polski został Gracjan Matyjasek LKS Orzeł Namysłów, wicemistrzem Maksymilian Rozpędek MGLKS Wiatr Wołów, brązowy medal wywalczył Wiktor Sławomir Rumian ZKS Koszalin. W kat. 68 kg brązowe medale zdobyli Michał Iwański ZKS Koszalin i Piotr Warcholiński LKS Orzeł Namysłów. W kat. 75 kg mistrzem Polski został Patryk Kutyłowski, wicemistrzem Aleksander Bielski — obaj LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal zdobył Igor Markowski ZKS Koszalin. W kat. 85 kg mistrzem Polski został Krystian Świętlicki MLUKS Karlino, brązowe medale wywalczyli Maciej Dallige LUKS Suples Lniano i Michał Zieliński MLUKS Zapasy Włodawa.

Medalistki z klubów Zrzeszenia LZS — młodziczki

kat. 33 kg startowały tylko 2 zawodniczki, swoją walkę finałową z zawodniczką ZKS Slavia Ruda Śląska przegrała Julia Bartczak z MKS Czarni Połaniec. W kat. 36 kg na macie pojawiła się tylko jedna zawodniczka — Lena Paprzycka z KS Sobieski Poznań. W kat. 39 kg mistrzynią Polski została Patrycja Bukowska LKS Znicz Chęciny, wicemistrzynią Maja Rafalska MLUKS Orlik Wierzbica, brązowe medale zdobyły Amelia Laskowska Husaria Fight Team Kozielice i Blanka Szczepańska WLKS Nowe Iganie. W kat. 42 kg wicemistrzynią Polski została Emilia Strachota LKS Dąb Brzeźnica, brązowy medal wywalczyła Oliwia Jędrzejczak LKS Feniks Pesta Stargard. W kat. 46 kg wicemistrzynią została Anastazja Kabzińska Husaria Fight Team Kozielice, brązowy medal zdobyła je koleżanka klubowa Anita Przybył. W kat. 50 kg mistrzynią Polski została Anna Yatskevych LKS Znicz Chęciny, wicemistrzynią jej koleżanka klubowa Wiktoria Wiatr, brązowe medale zdobyły Zuzanna Horbik ULKS Bizon Milicz i Karolina Zień LKS Mazowsze Teresin. W kat. 54 kg wicemistrzynią Polski została Weronika Zawistowska ZKS Koszalin, brązowy medal zdobyły Maja Wejchan KS Sobieski Poznań. W kat. 58 kg mistrzynią Polski została Nikola Piechocka LKS Feniks Pesta Stargard, brązowe medale wywalczyły Magdalena Siedy MGLKS Wiatr Wołów i Hanna Sarba Husaria Fight Team Kozielice. W kat. 62 kg mistrzynią została Kinga Wojnarska LKS Orzeł Namysłów, brązowy medal zdobyła Maja Nowakowska LKS Mazowsze Teresin. W kat. 66 kg wicemistrzynią została Agnieszka Bryczek LUKS Suples Kraśnik, brązowy medal zdobyła Wiktoria Pacyna Husaria Fight Team Kozielice.