Skip to main content

36 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski U23 w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn

W dniach 10-11 czerwca w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski U23 w Podnoszeniu Ciężarów. Startowało 55 kobiet i 74 mężczyzn. Łącznie atleci i atletki z klubów Zrzeszenia zdobyli 36 medali — mężczyźni 13 — 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych, kobiety 23 — 9 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych. Najlepszą zawodniczką tych mistrzostw była Wiktoria Wołk z MGLKS Tarpan Mrocza, najlepszym zawodnikiem Bartłomiej Adamus z Zawiszy Bydgoszcz. Poniżej lista medalistów z klubów Zrzeszenia.

Medalistki mistrzostw — kobiety

kat. 45 kg mistrzynią została Sylwia Wawrzeczko LKS Omega Kleszczów (nazwisko panieńskie Oleśkiewicz), wicemistrzynią Honorata Kołosowska LKS Dobryszyce, brązowy medal wywalczyła Klaudia Szelestowska MKS Unia Hrubieszów. W kat. 49 kg srebrny medal zdobyła Natalia Bobrowska MKS Unia Hrubieszów. W kategorii 55 kg całe podium dla naszych zawodniczek — złoto Klaudia Luterek KS Agros Zamość, srebro Marta Kożuchowska AKS Myślibórz, brąz Łucja Zajdel LKS PZL-Lechia Sędziszów Młp. W kat. 59 kg mistrzynią została Wiktoria Wołk MGLKS Tarpan Mrocza, brązowy medal wywalczyła Aleksandra Bartosik UMLKS Radomsko. W kat. 64 kg mistrzynią została Natalia Petka UKS Talent Wrocław, wicemistrzynią Karolina Brzostek UOLKA Ostrów Maz. W kat. 71 kg najlepsza była Natalia Pawlik LKS Polwica Wierzbno, brązowy medal zdobyła Karolina Małecka UOLKA Ostrów Maz. W kat. 76 kg całe podium dla naszych zawodniczek — złoto Klaudia Głąb LKS Dobryszyce, srebro Aleksandra Kopka LKS Omega Kleszczów, brąz Izabela Idźkowska KS Klimat Łapy. W kat. 81 kg mistrzynią została Klara Cieślak LKS Dobryszyce. W kat. 87 kg ponownie całe podium dla zawodniczek Zrzeszenia — złoto Agnieszka Zimroz LKS Znicz Biłgoraj, srebro Natalia Fota KS Wisła Puławy, brąz Magdalena Stachowiak LKS Burza Burzenin, w kat. + 87 kg podobnie — złoto Natalia Chołuj AKS Białogard, srebro Patrycja Grochowska CLKS Mazovia Ciechanów, brąz Ewa Kiełbus AKS Myślibórz.

Medaliści mistrzostw — mężczyźni

kat. 55 kg złoto dla Karola Maksymowicza KS Agros Zamość, srebro — Karol Brodziak POM-Iskra Piotrowice. W kat. 61 kg wicemistrzem został Tomasz Kowalski LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, brązowy medal wywalczył Mikołaj Dach KS Promień Opalenica. W kat. 67 kg srebrny medal zdobył Maciej Ćwik Narew Pułtusk, brązowy Kacper Dach KS Promień Opalenica. W kat. 73 kg mistrzem został Piotr Kudłaszyk LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W kat. 81 kg mistrzem został Łukasz Hyla LKS Dobryszyce, brązowy medal zdobył Kacper Dominiak WLKS Nowe Iganie. W kat. 89 kg mistrzem został Patryk Bęben CLKS Mazovia Ciechanów. W kat. 102 kg wicemistrzem został Paweł Szmeja KS Narew Pułtusk. W kat. 109 kg brązowy medal wywalczył Dawid Buba HKS Szopienice. W kat. + 109 kg na trzecim stopniu podium stanął Adrian Adamczyk LKS Opocznianka Opoczno.

Na najwyższym podium najlepsza zawodniczka mistrzostw Wiktoria Wołk ze swoim trenerem. Fot. PZPC Facebook