Skip to main content

Srebro i brąz Darii Pikulik, srebro Mateusza Rudyka i Patryka Rajkowskiego na ME w kolarstwie torowym

Reprezentacja Polski podczas odbywających się w dniach 8-12 lutego w Grenchen (Szwajcaria) mistrzostw Europy w kolarstwie torowym zdobyła łącznie cztery medale — dwa z nich zdobyli zawodnicy z naszych klubów, a dwa zawodniczka, która jeszcze w ubiegłym roku startowała w barwach naszego klubu. Daria Pikulik wywalczyła w Grenchen brązowy medal w scratchu i srebro w omnium, srebro w sprincie zgarnął Mateusz Rudyk z ALKS Stal Grudziądz, a w keirinie — Patryk Rajkowski z UKS Jedynka Kórnik.

Brązowe i srebrna medalistka tych mistrzostw Daria Pikulik to zawodniczka, która przez wiele lat reprezentowała barwy naszego klubu KK Ziemia Darłowska — jest jego wychowanką, w 2022 wraz z siostrą Wiktorią przeniosły się do innego klubu naszego Zrzeszenia Mat Atom Deweloper Wrocław. Jednak sezon 2023 rozpoczęła już jako zawodniczka amerykańskiej grupy zawodowej World Team — Human Powered Health. I to rozpoczęła bardzo udanie — w styczniu w Australii wygrała pierwszy etap wyścigu szosowego najwyższej kategorii Santos Tour Down Under. Daria powiększyła swój dorobek medalowy ME i MŚ w kolarstwie torowym do sześciu krążków — oprócz tych ostatnio zdobytych ma brązowy medal MŚ w omnium (2020), brązowe medale ME w scratchu (2020), w omnium (2022) oraz w wyścigu drużynowym (2017) i srebro w wyścigu drużynowym w 2016 roku.

Mateusz Rudyk też ma medale z największych imprez — brązowy medal ME i MŚ w sprincie w 2019 roku, z kolei Patryk Rajkowski ma w swoim dorobku dwa brązowe medale zdobyte na ME w 2021 roku — w wyścigu na 1 km i sprincie drużynowym.

W mistrzostwach Europy w Grenchen reprezentowało Polskę 19 zawodników i zawodniczek — wśród 10 zawodniczek 8 to kolarki z klubów Zrzeszenia: Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka, Nikola Sibiak (obie KK Ziemia Darłowska), Paulina Petri (KS Społem Łódź), Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Olga Wankiewicz (wszystkie Mat Atom Deweloper Wrocław), Patrycja Lorkowska (Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń), pozostałe dwie do wspomniana wyżej Daria Pikulik oraz Karolina Karasiewicz (obecnie Torelli) — wychowanka naszych klubów; wśród 9 zawodników 4 to zawodnicy z naszych klubów: Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki (obaj ALKS Stal Grudziądz), Patryk Rajkowski (UKS Jedynka Kórnik), Kacper Majewski (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier) oraz wychowankowie klubów LZS: Szymon Sajnok (Q36.5), Filip Prokopyszyn (Voster ATS), Wojciech Pszczolarski (Tufo Pardus Prostejov), Bartosz Rudyk (Voster ATS).

Fot. UEC. Na zdjęciu Daria Pikulik ze srebrnym medalem w omnium

Skip to content