Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym oraz seniorek w zapasach kobiet — Pelplin 2023

W dniach 10-11 lutego 2023 r. w Pelplinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym oraz seniorek w zapasach kobiet, w których startowało 140 zawodniczek i zawodników, w tym reprezentanci takich krajów jak: Francja, Niemcy, Litwa, Belgia, Anglia, Ukraina i Macedonia. W klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyła ekipa MKS Cement Gryf Chełm przed ZKS Slavia Ruda Śląska. Na trzecim miejscu uplasował się ZTS Sokół Lublin. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn pierwsze miejsce zajęła ekipa Francji przed LKS Ceramik Krotoszyn. Trzecie miejsce przypadło gospodarzą pelplińskiemu klubowi KS Bloczek Team.

Do rywalizacji wśród seniorów przystąpiło 82 zawodników, którzy stoczyli 122 walki. Jak wypadli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS? W kat. 57 kg triumfował Volodymyr Kornilov (KS Bloczek Team Pelplin), w kategorii 61 kg trzecie miejsce zajął Vasyl Ilnytskyi również z pelplińskiego klubu, w kat. 65 kg na podium stawali tylko reprezentanci innych krajów, kat. 70 kg wygrał Eduard Grigorev z LKS Mazowsze Teresin. W kategorii 74 kg walkę o złoty medal stoczyli Szymon Wojtkowski z LKS Ceramik Krotoszyn i Patryk Ołenczyn z LKS Dąb Brzeźnica — wygrał zapaśnik z Krotoszyna. Kategorię 79 kg wygrał Igor Szucki z MLUKS Karlino, który pokonał Anatolia Khudytskyiego z ZKS STAL Rzeszów. W kategorii 86 kg drugie miejsce zajął Cezary Sadowski z MLUKS Karlino, który przegrał pojedynek finałowy z Krzysztofem Sadowikiem WKS Śląsk Milicz. W kategorii 92 kg trzecie miejsce zajęli Wiktor Hasa z ZKS Koszalin i Konrad Tront ZKS Stal Rzeszów. W finale kategorii 97 kg spotkali się Zbigniew Baranowski z AKS Białogard i Radosław Baran z LKS Ceramik Krotoszyn — lepszy był zapaśnik z Białogardu. W ostatniej kategorii wagowej 125 kg o prymat także walczyli zawodnicy z naszych klubów — Robert Baran z LKS Ceramik Krotoszyn i Krzysztof Cieślak z ULKS Bizon Milicz. Wygrał zawodnik z Krotoszyna. Trzecie miejsce zajęli Kamil Kościółek z ZKS Stal Rzeszów i Jakub Czerczak z ZKS Slavia Ruda Śląska.

Do rywalizacji wśród seniorek przystąpiło 58 zawodniczek, które stoczyły 99 walk. W kategorii 50 kg drugie miejsce zajęła Agata Walerzak z LKS Dąb Brzeźnica, trzecie Natalia Walczak z MLUKS Karlino. W kategorii 53 kg triumfowała od lat jedna z najlepszych polskich zapaśniczek Roksana Zasina (ZTA Zgierz), na trzecim miejscu uplasowały się zapaśniczki z klubów Zrzeszenia Nikola Wiśniewska z AKS Białogard i Anastasiia Lebedieva z MKS Cement Gryf Chełm. Pierwsze miejsce w kat. 55 kg zajęła Dominika Kulwicka z ZKS Slavia Ruda Śląska, drugie Dominika Buss z ZTS Sokół Lublin, a trzecie Bianka Pyżewska z MLKS Wisła Świecie i Aleksandra Ufniarz z ZTS Sokół Lublin. W kat. 57 kg najlepsza była Angelina Łysak z MKS Cement Gryf Chełm, która w finałowym pojedynku pokonała Patrycję Gil z WLKS Siedlce, Nowe Iganie. Aleksandra Witoś z LKS Orzeł Namysłów wygrała kat. 59 kg, druga była Patrycja Strzelczyk z KS Bloczek Team Pelplin, a trzecia Anastasiia Padoshyk z MKS Cement Gryf Chełm. W finale kategorii 62 kg Magdalena Głodek z KS Bloczek Team Pelplin pokonała Natalię Kubaty z ZKS Slavia Ruda Śląska, trzecie miejsce zajęły Olha Padoshyk z MKS Cement Gryf Chełm

I Paulinę Danisz z ZKS Slavia Ruda Śląska. W kat. 65 kg najlepsza była Alicja Nowosad z MKS Cement Gryf Chełm, trzecie miejsce zajęła Adelheid Przybylak z MULKS Junior Dzierżoniów. W kat. 68 kg triumfowała Natalia Strzałka z ZKS Slavia Ruda Śląska, która w finale pokonała Wiktorię Chołuj z AKS Białogard, trzecie miejsce zajęły zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów Weronika Smaczyńska i Karolina Kozłowska. Drugie miejsce w kat. 72 kg zajęła Karolina Jaworska ULKS Bizon Milicz. W kat. 76 kg najlepsza była Daniela Tkachuk z MKS Cement Gryf Chełm, drugie miejsce zajęła Patrycja Cuber z ZKS Slavia Ruda Śląska, trzecie Paulina Martyka z MULKS Junior Dzierżoniów i Urszula Piotrowska z GKS Armaty Stoczek Łukowski.