Skip to main content

Marcin Ziółkowski z CLKS Mazovia Ciechanów brązowym medalistą MŚ U17 w podnoszeniu ciężarów

W dniach 25 marca — 1 kwietnia w Durres (Albania) odbywały się Mistrzostwa Świata U17 w podnoszeniu ciężarów. Mieliśmy tam swoją 9-osobową reprezentację — 3 zawodniczki i 6 zawodników, 8 z nich to atleci z naszych klubów. Najlepiej spośród startujących w Albanii spisał się Marcin Ziółkowski z CLKS Mazovia Ciechanów, który wywalczył brązowy medal w kat. 102 kg.

O medale i jak najlepsze miejsca wałczyły trzy nasze zawodniczki — kat. 49 kg Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków), kat. 55 kg Julia Szczepaniak (MGLKS Tarpan Mrocza), kat. 81 kg Katarzyna Kozera (UMLKS Radomsko), oraz 5 zawodników — kat. 73 kg Adrian Krupa (LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl), kat. 81 kg Dawid Lisiak (LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl), kat. 102 kg Marcin Ziółkowski (CLKS Mazovia Ciechanów), kat. + 102 kg Grzegorz Otok (LKS PZL Lechia Sędziszów Małopolski) i Wojciech Piotrowski (LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański) oraz w kat. 102 kg Karol Zamośny (RKS Okęcie Warszawa).

Andżelika Młynarczyk zajęła 10 miejsce, Julia Szczepaniak była 12, a Katarzyna Kozera uplasowała się na 7 miejscu. Podczas rywalizacji Kozera rozprawiła się w efektownym stylu z rekordami Polski w tej kategorii wiekowej. Do tej pory były to standardy PZPC z dnia 1 listopada 2018 roku (85 kg rwanie, 105 kg podrzut, 188 kg dwubój). Od 1 kwietnia najlepsze krajowe wyniki należą do Katarzyny Kozery — 86 kg, 106 kg i 192 kg.

Adrian Krupa zajął 10 miejsce, jego kolega klubowy Dawid Lisiak był ósmy, ósmy był również Wojciech Piotrowski, na 10. miejscu sklasyfikowano Grzegorza Otoka.

Fot. PZPC Facebook