Skip to main content

9 medali naszych zawodników na 91. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym

W dniach 24-26 marca w Płocku odbyły się 91. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. Startowała w nich cała aktualna czołówka krajowa. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli na nich 9 medali — 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe. Dwa złote medale zdobył Jakub Dyjas z KS Dekorglass Działdowo. W grze pojedynczej pokonał 4:1 Tomasza Lewandowskiego również z naszego klubu UKS Dojlidy Białystok, zdobywając swój czwarty tytuł mistrza Polski (poprzednio triumfował w latach 2018, 2020 i 2022). Jakub Dyjas jest najwyżej skalsyfikowany Polak w rankingu światowym. Brązowe medale w rywalizacji singlowej wywalczyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik — obydwaj KS Dekorglass Działowo.

W grze podwójnej Jakub Dyjas wspólnie ze swoim klubowym kolegą Patrykiem Lewandowskim ograli w finale 3:0 Tomasza Lewandowskiego z UKS Dojlidy Białystok i Miłosza Redzimskiego z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Brązowy medal w singlu wywalczyła Natalia Bogdanowicz z KSTS Warmia Lidzbark Warmiński, dorzuciła do tego srebrny medal w grze mieszanej, jej partnerem był Konrad Kulpa z Eenrga KTS Toruń. Natalia Bogdanowicz to wielka nadzieja naszego tenisa stołowego, w tym roku staruje jako juniorka, w ubiegłym roku jako kadetka wywalczyła 4 medale na Mistrzostwach Europy — 2 złote i 2 srebrne. Z brązowym medalem w tej konkurencji wyjechał z Płocka Maciej Kubik z KS Dekorglass Działdowo, który grał w parze z Iloną Sztwiertnia z SKTS Sochaczew.

Dwa złote medale — w singlu i grze podwójnej — wywalczyła Katarzyna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław, wychowanka naszego klubu MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie.

Jak czytamy na stronie internetowej PZTS:
„91. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Płocku z pewnością na długo pozostaną w pamięci kibiców. Turniej dostarczył wiele zaskakujących wyników. Szczególnie dobrze w Orlen Arenie zaprezentowali się zawodnicy młodego pokolenia — Patryk Dziuba (Politechnika Rzeszów) i Michał Małachowski (MLKS Ostródzianka Ostróda), którzy dotarli do ćwierćfinałowych zmagań w grze pojedynczej. Za niespodziankę należy uznać brak w strefie medalowej gry podwójnej rozstawionych z „jedynką” Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika (KS Dekorglass Działdowo) czy porażkę w 1/8 finału gry mieszanej Natalii Bajor (KTS Enea Tarnobrzeg) i Marka Badowskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki)”.

Na zdjęciu mistrz Polski Jakub Dyjas. Fot. PZTS Facebook