Miłosz Redzimski młodzieżowym mistrzem Europy (U21) w tenisie stołowym! W sumie 5 medali naszych zawodników

9 kwietnia w Sarajewie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym (U21). Biało-czerwoni w Bośni i Hercegowinie zdobyli łącznie pięć medali — dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe — we wszystkich swój udział mieli zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia. Mistrzem Europy został 16-letni Miłosz Redzimski z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Warto podkreślić, że po raz drugi z rzędu złoty medal ME U21 w grze pojedynczej zdobywa Polak. Przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanął Samuel Kulczycki z KS Dekorglass Działowo, który start w Sarajewie zakończył z brązowym medalem w rywalizacji singlistów (rocznik 2002, po raz ostatni startował w kategorii młodzieżowe). Nasi zawodnicy spotkali się w półfinale, który Miłosz wygrał 4:2, chociaż przegrywał 1:2. W finale Redzimski pokonał 4:1 Węgra Csabę Andrasa, który z kolei w ćwierćfinale ograł Macieja Kubika z KS Dekorglass Działowo.

Swój drugi medal na tych mistrzostwach, tym razem brązowy, Miłosz Redzimski zdobył w mikście z Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław). Z kolei Samuel Kulczycki do swojego brązowego medalu w singlu dorzucił jeszcze złoty medal w mikście grając wspólnie z Zuzanną Wielgos (Politechnika Rzeszowska Rzeszów) oraz srebrny medal w grze podwójnej wywalczony wspólnie z Maciejem Kubikiem (w finale przegrali z deblem z Francji).

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii wygraliśmy klasyfikację medalową i punktową według systemu olimpijskiego, licząc dwie konkurencje z igrzysk, czyli singiel i mikst.

Przed Kubikiem i Kulczyckim majowe mistrzostwa świata seniorów w południowoafrykańskim Durbanie. Z kolei Redzimski, Wielgos, czy Brzyska zagrają w lipcowych ME juniorów w Gliwicach.