Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu (Light Contact i Pointfighting) seniorów i juniorów oraz kadetów (Kick Light) — 56 medali naszych zawodników

Prawie 1000 kickboxerów i kickboxerek rywalizowało w dniach 21-23 kwietnia w Będzinie w Mistrzostwach Polski seniorów, juniorów oraz weteranów w formułach Light Contact i Pointfighting oraz kadetów w Kick Light. Sporty walki stają się coraz popularniejsze także w naszym środowisku. We współzawodnictwie sportowym młodzieży uczestniczy 17 naszych klubów – najlepiej radzi sobie w nim Kartuski KK Rebelia Kartuzy. We wspomnianych mistrzostwach uczestniczyli także sportowcy z klubów Zrzeszenia LZS i poszło im całkiem nieźle – zdobyli łącznie 61 medali – 17 złotych, 19 srebrnych i 25 brązowe. Seniorzy wywalczyli 18 medali, juniorzy 25, kadeci 18.

Podczas mistrzostw pamiątkowymi statuetkami uhonorowano utytułowanych zawodników, prekursorów polskiego kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego, dziś Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu i Przemysława Saletę.

W formule light contact wśród seniorów złote medale wywalczyli: -84 kg Piotr Kołakowski (LUKS Zamek Expom Kurzętnik), -70 kg Paulina Stenka (KTS-K Kickboxing GOSRiT Luzino), -50 kg Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański); srebrne: -94 kg Patryk Rasch (Rebelia Kartuzy), -79 kg Krystian Rzepka (LUKS Zamek Expom Kurzętnik, -55 kg Michelle Maier (Jurajska Akademia Sportu-Łazy); brązowe: – 94 kg Piotr Tomczak (LZS Poprawa Siedlików), -63 kg Lucjan Wiśniewski (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), -60 kg Zuzanna Kalbarczyk (KTS-K GOSRiT Luzino).

Pointfighting seniorzy: złoto -70 kg Paulina Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino), -60 kg Zuzanna Kalbarczyk (KTS-K GOSRiT Luzino), -50kg Aleksandra Mądraszewska (Gdański Klub Sportowy Champion); srebro: -94 kg Patryk Orzechowski (SKT Tiger  Dzierżoniów); brąz: -94 kg Piotr Tomczak (LZS Poprawa Siedlików), -84 kg Maksymilian Palej (SKT Tiger Dzierżoniów), -79 kg Mateusz Leński (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo), -70 kg Oliwia Ciepołowicz (MKS Mechanik Włodawa), -55 kg Michelle Maier (Jurajska Akademia Sportu-Łazy).

W pointfighting w kategorii open wśród seniorek najlepsza była Michelle Maier (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), trzecie miejsce zajęły Natalia Stemplewska (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) i Paulina Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino).

W formule light contact wśród juniorów złote medale wywalczyli: +94 kg Kacper Cybula (Rebelia Kartuzy), -79 kg Kamil Kąkol (Rebelia Kartuzy), +70 kg Żaneta Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino), -70 kg Julia Musiałek (SKT Tiger Dzierżoniów); srebrne: -79 kg Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy), -69 kg Mateusz Gunia (Klub Sportowy Dragon Starachowice), -63 kg Filip Śronek (LZS Poprawa Siedlików), -65 kg Margareta Kąkol (Rebelia Kartuzy), -60 kg Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy); brązowe: +94 kg Kacper Milka (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -84 kg Wiktor Działocha (LZS POPRAWA Siedlików), -74 kg Bartosz Zając (Klub Sportowy DRAGON Starachowice), -69 kg Michał Markowski (LKSW Dan Świdnik), -55 kg Agata Szeliga (UKS Diament Pstrągowa), -50 kg Aleksandra Kulig i Katarzyna Kalińska (obie LZS Poprawa Siedlików).

W pointfighting wśród juniorów złote medale wywalczyli: -79 kg Michał Błaziak (LKSW Dan Świdnik), +94 kg Kacper Milka (Jurajska Akademia Sportu-Łazy); srebrne: +70 kg Żaneta Stenka (KTS-K GOSRiT Luzino) i -55 kg Patrycja Kuban (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) oraz – 63 kg Jakub Trześniak (LKSW Dan Świdnik),  brązowe: -70 kg Julia Musiałek (SKT Tiger Dzierżoniów) i -60 kg Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) oraz -69 kg Michał Markowski (LKSW Dan Świdnik).

W pointfightingu w kategorii open wśród  juniorek drugie miejsce zajęła Natalia Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), drugi w Grand Champion (open) juniorów był Jakub Trześniak (LKSW Dan Świdnik).

W formule Kick Light kadetów starszych złote medale zdobyli: -47 kg Wojciech Gajek (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -55 kg Weronika Zawalska (Jurajska Akademia Sportu-Łazy); srebrne: -42 kg Szymon Piłka (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -60 kg Daria Ściślicka (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -37 kg Karolina Bruchacka (MKS Mechanik Włodawa); brązowe: -52 kg Dawid Ciepłuch (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo), -42 kg Alan Jarząbek (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) i Hubert Kuczyński (CSW Champion Lubawa), -65 kg Amelia Rzepecka (LUKS Zamek Expom Kurzętnik).

Wśród kadetów młodszych złotymi medalistami zostali: -57 kg Hubert Milka (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -42 kg Bartosz Zając (Rebelia Kartuzy), -32 kg Michalina Kupian (Jurajska Akademia Sportu-Łazy); srebrnymi: -57 kg Wiktor Szota (Jurajska Akademia Sportu-Łazy), -50 kg Aleksandra Dziwulska (MKS Mechanik Włodawa), -28 kg Hana Bereda (Jurajska Akademia Sportu-Łazy); brązowymi: -37 kg Brunon Mikołajczyk (Jurajska Akademia Sportu-Łazy) i Wiktor Kryger (CSW Champion Lubawa), -37 kg Zuzanna Szkulik (Jurajska Akademia Sportu-Łazy).

Weronika Zawalska z Jurajskiej Akademii Sportu Łazy została wybrana najlepszą zawodniczką wśród kadetek starszych, a jej klub został najlepszym klubem mistrzostw.