Skip to main content

Klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski powrócił na szczyt po krótkiej nieobecności

Sezon sportów zimowych za nami. Wszędzie trwa podsumowywanie wyników, kluby i zawodnicy chwalą się swoimi sukcesami, najlepsi wygrywają różne plebiscyty i otrzymują nagrody od lokalnych władz samorządowych. Swoimi osiągnięciami pochwalił się nasz klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, bo też trener i prezes tego klubu Waldemar Kołcun może być po minionym sezonie zadowolony z występów swoich podopiecznych. W sezonie 2022/2023 klub ponownie został najlepszym klubem w Polsce w narciarstwie klasycznym — biegach narciarskich. Wygrał klasyfikację współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży prowadzoną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, po roku przerwy (2 miejsce) wraca też na pierwsze miejsce w klasyfikacji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Pucharu Grupy Azoty PZN po wcześniejszych 11 latach niepodzielnego panowania.

W klasyfikacji WSDIM klub zdobył 336,5 pkt. (drugie miejsce WSS Wisła 196 pkt). Najwięcej punktów przysporzyli mu zawodnicy w kategorii młodzieżowiec — aż 222. Z kolei w klasyfikacji Pucharu Grupy Azoty MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobył 9005,75 pkt. i wyprzedził kolejne dwa nasze kluby NKS Trójwieś Beskidzką (7558,88 pkt) i UKS Regale Kościelisko (7471,93 pkt). Najwięcej punktów dla klubu zdobyli następujący zawodnicy: Antoni Żółkiewski, Wojciech Nieścior, Emil Koper, Bartosz Cielniak, Alicja Koper, Oskar Gumieniak, Anna Berezecka i Karolina Kuć.

— Czekamy na ostatnią klasyfikację, czyli ranking klubów w biegach narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego. I też powinno być dobrze — pisze Waldemar Kołcun.

Gratulujemy zawodnikom, trenerom i całemu klubowi!

Fot. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski