
W dniach 10-18 maja w Smokov (Bułagria) odbędą się Mistrzostwa Europy U17 w zapasach. O medale będą rywalizować zapaśnicy w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiety. Polski Związek Zapaśniczy powołał na te mistrzostwa 24-osobową reprezentację. W jej skład weszło 12 zawodników i 8 zawodniczek z klubów Zrzeszenia.
Całą reprezentację kobiet będą tworzyć zawodniczki z klubów Zrzeszenia, są to: 46 kg Julia Palka, 49 kg Zuzanna Ptak – obie ZKS Slavia Ruda Śląska, 53 kg Zuzanna Sokołowska LKS Feniks Pesta Stargard, 57 kg Emilia Reich i 69 kg Maja Wejchan – obie KS Sobieski Poznań, 61 kg Inga Kuc KS Bloczek Team Pelplin, 65 kg Karolina Loianich LKS Orzeł Namysłów i kat. 73 kg Julia Lichocka WLKS Nowe Iganie.
W rywalizacji w stylu wolnym wystartuje 8 zawodników, w tym 5 z klubów naszego Zrzeszenia: 51 kg Adam Maciejewski WLKS Nowe Iganie, 55 kg Przemysław Mrozek ZKS Slavia Ruda Śląska, 65 kg Kacper Trojan ULKS Bizon Milicz, 71 kg Michał Michniewicz MLUKS Karlino, 92 kg Maciej Słowiański LKS Łódzka Akademia Zapasów.
W stylu klasycznym wystartuje również 8 zawodników, w tym 7 z naszych klubów: 51 kg Oliwier Białasik i 110 kg Mateusz Tomelka – obaj SKS Unia Swarzędz, 55 kg Jakub Skrzypczak Stowarzyszenie Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, 65 kg Igor Wasilak i 92 kg Tomasz Mital – obaj RCSZ Olimpijczyk Radom, 80 kg Szymon Treder GKS Cartusia Kartuzy i 45 kg Matvii Bezrukyi ZTS Sokół Lublin.
Gratulujemy wszystkim reprezentantom i trzymamy kciuki za udane starty!
Na mistrzostwach w 2025 roku Polska zdobyła tylko jeden medal, brązowy. Zdobyła go w kat. 57 kg Marta Mańkowska z naszego klub KS Bloczek Pelplin. W ubiegłym roku na matach w Sarajewie startowali także obecni reprezentanci: Zuzanna Ptak z ZKS Slavia Ruda Śląska, jej kolega klubowy Przemysław Mrozek i Tomasz Mital RCSZZ Olimpijczyk Radom.