Skip to main content

50 medali zdobyli zawodnicy naszych klubów na Halowych MP U-18 i U-20 w lekkiej atletyce

W dniach od 11 do 13 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U-18 (kadeci) i U-20 (juniorzy). Startowało ponad 800 zawodników z ok. 100 klubów. Świetnie spisali się zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS, którzy łącznie w obydwu kategoriach wiekowych zdobyli 50 medali. Kadeci zdobyli ich 26 (8 złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych), a juniorzy 24 (7 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych. Wywalczyli je zawodnicy z 36 klubów naszego Zrzeszenia – najwięcej zdobyli lekkoatleci z RLTL Radom – 4 (3 złote i 1 brązowy). W sumie medale zdobyli zawodnicy z 80 klubów. Zapewne wielu z nich zobaczymy na mistrzostwach seniorów, które odbędą się w dniach 18-19 lutego w Toruniu.
Medaliści U-20. W chodzie zawodniczek z kategorii U-20 złoto zdobyła Agata Kowalska z KKL Rodło Kwidzyn. Najlepszym juniorem w chodzie na dystansie 5000 metrów został Arkadiusz Drozdowicz PLKS Gwda Piła, który zdeklasował rywali uzyskując w Arenie Toruń czas 21:55.82, halowym wicemistrzem Polski w tej konkurencji został Robert Goławski WLKS Nowe Iganie. W pięcioboju juniorek brązowy medal zdobyła Patrycja Adamczyk KS Polonia Pasłęk. Złoty medal w biegu na 200 m wywalczyła Martyna Kotwiła z RLTL Radom (rż 24.50), zdobyła również brąz w biegu na 60 m. W rywalizacji mężczyzn na dystansie 1500 metrów wszystkie medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów – złoto Mateusz Dębski z RLTL Radom, srebro Szymon Zięba (4:00.40, rekord życiowy) UKS Titi Taka Kolbuszowa, a brąz Daniel Gadomski (4:03.10, rekord życiowy) z UKS Siódemka Ostrołęka. W biegu na 3000 m dwa medale dla naszych zawodników – srebro Dariusz Nowakowski MLUKS Tarnów, brąz Rafał Pogorzelski LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Srebrny medal wyrównując rekord życiowy 4.50 w skoku o tyczce zdobył Paweł Puczko ZLKL Zielona Góra. Brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczył zawodnik LKS Ziemia Pucka Puck Wojciech Koszałka. Halowym mistrzem Polski U-20 w biegu płotkarskim na 60 m został Wiktor Santkiewicz STS Pomerania Szczecinek uzyskując czas 7.89. Brązowy medal na 400 m wywalczyła Karolina Łozowska KS Podlasie Białystok. Na 800 m brąz zdobyła  Kinga Grabowska UKS 9 Kalisz. Złoto na dystansie 800 m wywalczył Patryk Kozłowski RLTL Radom bijąc rekord życiowy. W skoku wzwyż trzy medale dla naszych zawodników – złoto Maciej Grynienko UKS Orlica Domaniów (2.16), srebro Mateusz Tofil MKS Bolesławia Bolesławiec (2,12) i brąz Adrian Kordoński LKS Fenix Słupsk (2.06). Wicemistrzynią kraju w trójskoku została Kornelia Suchecka UKS Siódemka Ostrołęka uzyskując 12.56 – nowy rekord życiowy. Srebro w tej samej konkurencji wywalczył Rafał Krawczyk ULKS Warmia Lidzbark Warmiński bijąc rekord życiowy 14.67. Srebrny medal zdobyła także w biegu na 1500 m Sylwia Ciołko KS Podlasie Białystok, podobnie jak Patrycja Skoczylas w UKS 12 Kalisz w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1.79.
Medaliści U-18. Łukasz Niedziałek WLKS Nowe Iganie udanie zaatakował własny rekord Polski U-18 w chodzie na 5000 m – na mecie uzyskał czas 20:46.05. Wicemistrzem Polski został Arkadiusz Schiedel MLKS Nadwiślanin Chełmno. Najszybszym w hali  na 60 m  w tej kategorii wiekowej został Antoni Plichta LKS Lubusz Słubice, który w finale jako jedyny złamał barierę 7 sekund uzyskując na mecie czas 6.99. Drugie miejsce zajął Sebastian Charzyński (7.07) z MKS Durasan Płońsk. Złoty medal bijąc rekord życiowy zdobył na 2000 m Tomasz Kurowski GKS Żukowo. Rekord życiowy w skoku wzwyż (170 cm) wyrównała zdobywczyni złotego medalu Martyna Lewandowska MLKL Płock. Trzy medale dla naszych zawodniczek w biegu na 200 m  – złoto wywalczyła Alicja Potasznik z GUKS Asy Dywity, srebro Wiktoria Wrońska UKS Titi Taka Kolbuszowa, a brąz Sara Neumann UKS Orkan Środa Wlkp. Szymon Kreft LKS Ziemi Puckiej Puck wywalczył w biegu na 200 m złoty medal bijąc rekord życiowy (22.22). W biegu na 300 m dwa medale dla naszych zawodników – Dawid Borowik z PLKS Gwda Piła na ostatnich centymetrach biegu pokonał prowadzącego Kacpra Antoszewskiego KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i zdobył złoty medal z czasem 35.37 (rekord życiowy). Antoszewski tytuł mistrzowski przegrał zaledwie o 0.02 sekundy i też poprawił swoją życiówkę. W biegu na 600 m srebro wywalczyła Zuzanna Bronowska MKS Durasan Płońsk ustanawiając rekord życiowy 1:33.87. Dwa medale wywalczyli nasi zawodnicy w biegu na  600 m – srebro zdobył Filip Ostrowski KKL Rodło Kwidzyn, a brąz Szymon Staroń MLUKS Rawa – Rawa Mazowiecka. Trzy medale zdobyli nasi kulomioci – złoto Szymon Jóźwiak UKS Sokół Węgorzewo ze świetnym wynikiem 19.56 (rż), srebro Wojciecha Marok UKS Orkan Środa Wlkp. (rż. 18.20), brąz Piotr Goździewicz UKS 12 Kalisz (18.18).
Brązowy medal w skoku wzwyż zdobył Przemysław Rutowicz (1.95, rekord życiowy) z UMLKS Pegaz Opoczno. Wicemistrzem kraju w 7-boju został Kacper Jastrzębski LKS Orkan Ostrzeszów.
W pięcioboju kadetek srebro wywalczyła Beata Faderewska MKS Durasan Płońsk. Srebrny medal w skoku w dal zdobył Dominik Mieczkowski LKS Narew Kurpiewski Łomża, który w najlepszej próbie skoczył 6.74, a brązowy, z rekordem życiowym 6.68, wywalczył Karol Wiśniewski LUKS Start Nakło.
Brązowy medal w biegu na 60 m ppł zdobył  Jakub Czak LKS Lubusz Słubice poprawiając rekord życiowy. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła Natalia Klocek UKS Halszka Szamotuły, a brązowy Angelika Woźniak UKS Błyskawica Domaniewice.