Skip to main content

15 medali naszych zawodników w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 10 medali – 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. O tytuły mistrza Polski walczyli zawodnicy w kategoriach od juniora młodszego do seniora. Rozegrane na Roztoczu zawody były kwalifikacją do mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

W biegu kobiet na 3 km U18 złoty medal zdobyła Katarzyna Napiórkowska z LKS Maków Mazowiecki. Startowały 43 zawodniczki. W biegu na 5km mężczyzn U18 mistrzem Polski został Adam Bajorski z RLTL Optima Radom. Startowało 46 zawodników. W biegu kobiet na 2 km U20 całe podium zajęły zawodniczki z naszych klubów – złoty medal wywalczyła Julia Ścisłowska z KS SMS Szklarska Poręba, srebrny Małgorzata Karpiuk KS Podlasie Białystok, brązowy Regina Piechowska ULKS Talex Borzytuchom. Startowało 28 zawodniczek. W biegu mężczyzn na 3 km U20 mistrzem Polski został Robert Kulik MLKS Echo Twardogóra. Startowało 42 zawodników. W biegu mężczyzn na 6 km U20 dwa medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów – srebrny Konrad Pogorzelski z Adam Draczyński Running Team Nowa Sól, brązowy – Mateusz Gos RLTL Optmia Radom. Bieg ten był niezwykle zacięty – w grze o medale do końca było 4 zawodników. Na mecie różnica między pierwszy Filipem Rakiem (AZS Politechnika Opolska), a czwartym Adamem Ochnikiem (KS Polonia Pasłęk) wynosiła zaledwie 13 sekund. Startowało 30 zawodników.

W biegu kobiet na 4 km startowało 28 zawodniczek. Srebrny medal zdobyła Ewa Jagielska z KS Prefbet Sonarol. Brązowy medal w kategorii U23 zdobyła Milena Sadowska z WMLKS Pomorze Stargard. W biegu kobiet na 6 km startowało 26 zawodniczek. Mistrzynią Polski została Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom, która wywalczyła również mistrzostwo Polski w kat. U23. W biegu mężczyzn na 4 km startowało 53 zawodników. Srebrny medal zdobył Patryk Kozłowski z RLTL Optima Radom – o złotym medalu decydowały tysięczne sekundy! Pierwszych 5 zawodników dzieliło 8 sekund. Wicemistrzem Polski na 4 km w kategorii U23 został Dawid Borowski z KS Stal LS Ostrów Wlkp. W biegu mężczyzn na 8 km wicemistrzem Polski w kat. U23 został Daniel Kryzel z ULKS Talex Borzytuchom.

Fot. PZLA