Skip to main content

Kadra Polski LZS rozegrała swoje trzecie spotkanie kontrolne, przeciwnikiem Widzew Łódź

13 marca 2022 Kadra Polski LZS rozegrała mecz kontrolny z drużyną Widzewa Łódź. Było to pierwsze spotkanie Kadry w tym roku, a trzecie od czasu jej powołania w ubiegłym roku. W 2021 roku nasi zawodnicy grali z Legią Warszawa i Arką Gdynia. Przypominamy, że nada kadra oparta jest o piłkarzy, którzy w ubiegłym roku okazali się najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Chłopców do lat 15 „Piłkarska Kadra Czeka”.

13 kwietnia w Łodzi stawili się wszyscy zawodnicy powołani do reprezentacji LZS. Niestety już na rozgrzewce z wyjściowej „11” odpadł Wojtek Wiktorowicz (Ceramika Opoczno) — kontuzja. Zastąpił go Karol Zieliński (również Ceramika Opoczno).

Początek meczu był niezwykle obiecujący w wykonaniu naszych chłopców — grali składnie i pełni wiary w swoje możliwości. Jednak wraz z upływem czasu Widzew potrafił przejąć kontrolę nad spotkaniem. Dało o sobie znać lepsze zgrania i organizacja gry.

Zawodnicy Kadry Polski starali się zgodnie z taktyką ustaloną przez trenera. Odważnie, od tyłu, by krótkimi podaniami przenieść grę na połowę rywali. Gospodarze potrafili jednak odpowiednio się ustawić i wykorzystać błędy naszych zawodników. W ten sposób Widzew wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Niestety w krótkim czasie dwóch kolejnych naszych zawodników odniosło urazy i musiało opuścić boisko.

Po przerwie nasi piłkarze starali się odwrócić losy meczu. Świetnie spisywał się nasz bramkarz Szymon Leśny (KTS-K GOSRIT Luzino), który swoimi paradami raz po raz powstrzymywał Widzew. Gra zrobiła się bardziej wyrównana, a elzetesiacy nie bali się wchodzić w bezpośrednie pojedynki z rywalami. Najlepszą okazję do zdobycia dla nas bramki miał Adam Ogonowski (MKS Jeziorany). Niestety w decydującym momencie zabrakło dobrej decyzji.

Mimo, że mecz ostatecznie zakończył się wynikiem trzy do zera, kadrowicze grali nieźle. Każdy z nich starał się zaprezentować jak najlepiej, pokazując zaangażowanie, wole walkę i poświęcenie.

Brawo piłkarze! Brawo trenerze! Będzie jeszcze lepiej, trzymamy kciuki!

Na zdjęciu najlepszy zawodnik naszej kadry Szymon Leśny. Fot. Kadra Polski LZS Facebook