Skip to main content

6 medali naszych tenisistów stołowych na MP juniorów. Patryk Lewandowski mistrzem Polski, Bogoria Grodzisk Mazowiecki mistrzem drużynowo (juniorzy)

W dniach 21-24 kwietnia w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. Zawodnicy i zawodniczki walczyli o medale w grach pojedynczych, drużynowych, podwójnych i podwójnych mieszanych. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 6 medali — 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

Mistrzem Polski w grze pojedynczej juniorów został Patryk Lewandowski z Dekorglass Działdowo. Jego zwycięstwo było trochę niespodziewane, gdyż na liście rankingowej zajmował dopiero 13 miejsce. W ćwierćfinale odpadł główny faworyt do tytułu mistrzowskiego Alan Kulczycki z UKS Dojlidy Białystok. Lewandowski wywalczył także brązowy medal w grze podwójnej, jego partnerem był zawodnik ZKS Zielona Góra Patryk Bielecki. Wicemistrzem Polski w grze podwójnej został Kuba Kwapiś z Ostródzianki Ostróda, którego partnerem był Damian Korczak z Politechniki Rzeszowskiej. Kwapiś wywalczył też brązowy medal w grze podwójnej mieszanej, jego partnerką była Anna Kubiak ZKS Zielona Góra. W grze podwójnej juniorek brązowy medal zdobyła Michalina Górska z UKS Dojlidy Białystok, której partnerowała Aleksandra Jarkowska z Energa KTS Toruń.

W grze drużynowej juniorów złoty medal zdobył zespół KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki w składzie Michał Gawlas, Jakub Stecyszyn, Jacek Mitas, Patryk Pyśk. Grodziszczanie w finałowym pojedynku pokonali ZKS Zielona Góra 3:2. Najlepszym zawodnikiem mazowszan był Michał Galwas. Spore rozczarowanie spotkało zawodników Dekorglassu Działdowo, którzy w rankingu zajmowali pierwsze miejsc. Niestety w ćwierćfinale przegrali z Energą KTS Toruń. Wśród juniorek mistrzyniami Polski zostały zawodniczki MRKS Gdańsk I. Do ćwierćfinału dotarły dwa nasze kluby — LUKS Chełmno i UKS Dojlidy Białystok zajmując miejsca 5-8.

Fot. PZTS Facebook