Skip to main content

Mistrzostwa Polski w Zapasach Kobiet U20 i U23 — 50 medali naszych zawodniczek

W dniach 22 — 23 kwietnia w Pelplinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach Kobiet U20 i U23. Startowało w nich ponad 130 zawodniczek. Zapaśniczki z klubów Zrzeszenia LZS zdominowały zawody, zdobywając łącznie 50 medali na 64 możliwe do zdobycia! Wywalczyły 13 tytułów mistrzyń Polski. W mistrzostwach juniorek startowało 76 zawodniczek z 36 klubów reprezentujących 13 województw. Zawodniczki z naszych klubów zdobyły 34 medale (na 40 możliwych do zdobycia) — 9 złotych, 7 srebrnych i 18 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał MKS Cement Gryf Chełm przed MULKS Junior Dzierżoniów i WLKS Nowe Iganie Siedlce, wojewódzką lubelskie przed dolnośląskim i mazowieckim. W mistrzostwach juniorek startowało 55 zawodniczek z 26 klubów reprezentujących 10 województw. Zawodniczki z naszych klubów zdobyły 16 medali — 4 złote, 3 srebrne i 9 brązowych.

Klasyfikację klubową KS Bloczek Team Pelplin przed WLKS Nowe Iganie Siedlce i MULKS Junior Dzierżoniów, wojewódzką mazowieckie przed wielkopolskim i pomorskim.

Juniorki (U20)

W kategorii 50 kg startowało 10 zawodniczek. Mistrzynią kraju została Natalia Walczak z MLUKS Karlino, wicemistrzynią Wiktoria Jaroniek z AKS Piotrków Trybunalski, brązowe medale zdobyły Marta Gruszkiewicz UKS Sorga Zamość i Martyna Gabryl MLKS Agros Żary.

W kat. 53 kg najlepsza była Nikola Wiśniewska AKS Białogard, drugie miejsce zajęła Kamila Kasprów z LKS Dąb Brzeźnica, brązowe medale wywalczyły Joanna Samsonowicz WLKS Nowe Iganie Siedlce i Nikola Drozdek MLKS Agros Żary. Startowało 8 zawodniczek.

W kat. 55 kg mistrzynią została Anastasiia Lebedieva z MKS Cement Gryf Chełm, wicemistrzynią Justyna Komza z ULKS 28 przy SP we Włyniu, Warta, brązowe medale zdobyły Weronika Skóra LKS Znicz Chęciny i Olimpia Łosyk MULKS Junior Dzierżoniów. Startowało 8 zawodniczek.

W kat. 57 kg mistrzynią została Julia Nowicka z AKS Białogard, ubiegłoroczna mistrzyni w kat. 55 kg, brązowe medale wywalczyły Patrycja Strzelczyk z KS Bloczek Team Pelplin, która w ubiegłym roku w tej kategorii była mistrzynią oraz Aleksandra Ufniarz LUKS Stróża. Startowało 6 zawodniczek.

W kat. 59 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Witoś z LKS Orzeł Namysłów, srebrny medal wywalczyła Natalia Przeździak z WLKS Nowe Iganie Siedlce, brązowe medale zdobyły Klaudia Wcisło LUKS Stróża i Dominika Buss ZTS Sokół Lublin. Startowało 8 zawodniczek.

W kat. 62 kg mistrzynią została Olha Podoshyk z MKS Cement Gryf Chełm, ubiegłoroczna mistrzyni w kat. 59 kg, brązowy medal zdobyła Karolina Domaszuk LUKS Amator Juchniowiec. Startowało 9 zawodniczek.

W kat. 65 kg triumfowała Zofia Polowczyk z ULKS Tęcza Środa Wielkopolska, wicemistrzynią została Alicja Nowosad z MKS Cement Gryf Chełm, brązowe medale wywalczyły Julia Czempińska UKS Zapasy Plewiska i Regina Watras ZTS Sokół Lublin. Startowało 8 zawodniczek.

W 68 kg wicemistrzynią została Klaudia Merchel GKS Cartusia Kartuzy, brązowy medal zdobyła Wiktoria Chołodowska ZKS Sokół Lublin. Startowały 4 zawodniczki.

W kat. 72 kg mistrzynią została Małgorzata Małek MKS Cement Gryf Chełm, wicemistrzynią Joanna Kobylińska WLKS Nowe Iganie Siedlce, brązowe medale wywalczyły Anna Jakubowska LKS Znicz Chęciny i Wiktoria Suchorab MLUKS Zapasy Włodawa. Startowało 5 zawodniczek.

W kat. 76 kg tytuł mistrzyni Polski obroniła Daniela Tkachuk MKS Cement Gryf Chełm, brązowy medal zdobyły Urszula Piotrowska z MKS Cement Gryf Chełm, ubiegłoroczna mistrzyni kraju w kat. 72 kg oraz Zuzanna Gibalska LKS Znicz Chęciny. Startowało 12 zawodniczek.

Młodzieżówki (U23)

W kategorii 50 kg startowało 8 zawodniczek. Mistrzynią kraju została Amanda Tomczyk z MLUKS Karlino. Brązowe medale zdobyły Monika Martyna Borowska z KS Wschód Białystok i Paulina Kuros KS Bloczek Team Pelplin.

W kat. 53 kg startowało również 8 zawodniczek, wszystkie medal przypadły w udziale zawodniczką z klubów Zrzeszenia. Mistrzynią kraju została Agata Kazimierczak z KS Bloczek Team Pelplin — to jej czwarte złoto w mistrzostwach Polski, na swoim koncie ma tytuł mistrzyni kraju młodziczek, dwukrotne mistrzostwo juniorek. Jest także aktualną wicemistrzynią Polski seniorek. Wicemistrzynią w tej kategorii została Nikola Dytrych z AKS Piotrków Trybunalski, brązowe medale wywalczyły Maja Niedzielska KS Sobieski Poznań i Elwira Sprzonczak z WLKS Nowe Iganie.

W kat. 57 kg startowało 8 zawodniczek. Finał w tej wadze był ozdobą mistrzostw. Spotkały się w nim dwie znakomite zawodniczki, dwie aktualne wicemistrzynie Europy U23 — Patrycja Gil WLKS Nowe Iganie Siedlce (wicemistrzyni Europy w tej kategorii) i Magdalena Głodek KS Bloczek Team Pelplin (wicemistrzyni Europy w kat. 59 kg). W ubiegły roku lepsza była zapaśniczka z Siedlec. W tym roku również wygrała Patrycja Gil.

W kat. 62 kg startowało 12 zawodniczek. Z zapaśniczek z klubów Zrzeszenia najlepiej spisała się Anastasiia Padoshyk z MKS Cement Gryf Chełm, która wywalczyła brązowy medal. Mistrzynią Polski została Paulina Danisz ZKS Slavia Ruda Śląska.

W kat. 68 kg startowało 11 zawodniczek. Na najniższym stopniu podium stanęły Roksana Łosyk i Karolina Kozłowska — obie MULKS Junior Dzierżoniów. Mistrzynią Polski została Zuzanna Wólczyńska WKS Grunwald Poznań.

W kat. 76 kg startowało 8 zawodniczek. Mistrzynią Polski została Wiktoria Chołuj z AKS Białogard, wicemistrzynią Paulina Martyka MULKS Junior Dzierżoniów, brązowe medale wywalczyły Kinga Krukowiak UKS Zapasy Plewiska i Magdalena Kisielińska WLKS Nowe Iganie Siedlce.

Fot. KS Bloczek Team Pelplin Facebook