Skip to main content

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym — dominacja — 64 medale naszych zawodników!

W dniach 21-23 maja w Pruszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. O medale walczyli juniorzy/juniorki oraz orlicy/orliczki. Podczas mistrzostw rozegrano tylko konkurencje olimpijskie — keirin, omnium, madison, sprint, sprint drużynowy i wyścig drużynowy. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS okazali się dominatorami — na 72 medale możliwe do zdobycia wywalczyli ich 64! Choć nic w tym dziwnego, skoro kluby startujące na mistrzostwach spoza Zrzeszenia można było policzyć na palcach jednej ręki.

Wyniki juniorzy

Nasi juniorzy na 18 możliwych do zdobycia medali wywalczyli ich 14. W keirinie mistrzem Polski został Mateusz Przymusiński UKS TFP Jedynka Kórnik, wicemistrzem Marcin Marciniak z UKS Copernicus/CCC/SMS Żyrardów, brązowy medal zdobył Radosław Laskowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W sprincie medale wywalczyli ci sami zawodnicy tylko w innej konfiguracji — złoto Marcin Marciniak, srebro Radosław Laskowski, brąz Mateusz Przymusiński. Mistrzem Polski w omnium został Dominik Ratajczak UKS Copernicus/CCC/SMS Toruń. Dwa pozostałe medale wywalczyli zawodnicy z klubów nie będących członkami Zrzeszenie — srebro zdobył Kamil Dolak z KTK Kalisz, brąz Marek Kapela HRE Mazowsze Serce Polski NDM. W madisonie mistrzami Polski zostali zawodnicy UKS Copernicus/CCC/SMS Toruń — Dominik Ratajczak i Dawid Łątkowski, brązowy medal wywalczyli kolarze KLTC Konin — Konrad Waliniak i Kamil Kudliński. Wicemistrzami zostali zawodnicy KTK Kalisz Kamil Dolak I Mateusz Olejnik. W sprincie drużynowym wszystkie medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów — złoty UKS Copernicus/CCC/SMS Żyrardów/Toruń — Marcin Marciniak, Dominik Ratajczak i Eliasz Bednarek, srebrne ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz — Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski i Wiktor Kurek, brązowe UKS Copernicus/CCC/SMS Toruń — Szymon Wiśniewski, Jakub Kasparow i Tomasz Błażejewski. W wyścigu drużynowym złoto dla kolarzy UKS Copernicus/CCC/SMS Toruń — Dominik Ratajczak, Franciszek Kaczorowski, Tomasz Błażejewski i Dawid Łątkowski, brąz wywalczyli kolarze KLTC Konin — Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Patryk Wawrzyniak i Gabriel Klepacki. Wicemistrzami zostali zawodnicy KTK Kalisz.

Wyniki juniorki

Nasze juniorki zdobyły wszystkie medale. W keirinie mistrzynią Polski została Eliza Rabażyńska z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, wicemistrzynią Laura Rybkiewicz Lark Ziemia Darłowska, brązowy medal wywalczyła Nikola Jankowska ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W sprincie wszystkie trzy medale zdobył zawodniczki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz — złoto Natalia Głowacka, srebro Maja Tracka, brąz Eliza Rabażyńska. Mistrzynią Polski w omnium została Maja Tracka, wicemistrzynią Laura Rybkiewicz, brązowy medal zdobyła Zuzanna Chylińska z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W madisonie również trzy medale dla naszych zawodniczek — złoto Maja Tracka i Zuzanna Chylińska, srebro Anna Długaś i Laura Rybkiewicz Lark Ziemia Darłowska, brąz ich koleżanki klubowe Kinga Witkowska i Marcela Drygalska. W sprincie drużynowym mistrzostwo dla kolarek ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz — Maja Tracka, Eliza Rabażyńska, Nikola Jankowska i Natalia Głowacka, wicemistrzostwo wywalczyły zawodniczki Lark Ziemia Darłowska 1 — Anna Długaś, Laura Rybkiewicz i Natalia Kaczmarczyk, brązowy medal ich koleżanki klubowe — Kinga Witkowska, Katarzyna Stelmach i Marcela Drygalska. W wyścigu drużynowym triumfowały zawodniczki Lark Ziemia Darłowska — Anna Długaś, Laura Rybkiewicz, Katarzyna Stelmach, Marcela Drygalska i Kinga Witkowska. Wicemistrzyniami zostały kolarki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz — Maja Tracka, Zuzanna Chylińska, Eliza Rabażyńska i Nikola Jankowska, brązowy medal wywalczyły zawodniczki UKS Copernicus/CCC/SMS Toruń — Zuzanna Charyga, Jagoda Rzeszot, Agata Kowalska i Róża Pilarska.

Wyniki orliczki

Wszystkie medale zdobył zawodniczki z naszych klubów. Mistrzynią Polski w keirinie została Paulina Petri KS Społem SUUS Łódź, wicemistrzynią Nikola Sibiak Lark Ziemia Darłowska, brązowy medal wywalczyła Joanna Błaszczak UKS TFP Jedynka Kórnik. W sprincie ponownie najlepsza okazała się Paulina Petri, srebrny medal zdobyła Nikola Wielowska Lark Ziemia Darłowska, brązowy jej koleżanka klubowa Nikola Sibiak. W omnium mistrzynią Polski została Nikola Wielowska, wicemistrzynią Maja Wróblewska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, brązowy medal wywalczyła Tamara Szalińska Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław. W madisonie mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Lark Ziemia Darłowska — Nikola Wielowska i Wiktoria Milda, wicemistrzyniami Olga Wankiewicz i Wiktoria Polak z Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław, brązowy medal zdobyły Oliwia Majewska i Maja Wróblewska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W sprincie drużynowym triumfowały zawodniczki Lark Ziemia Darłowska — Nikola Sibiak, Nikola Wielowska, Natalia Nieruchalska, srebrny medal wywalczyły zawodniczki KS Społem SUUS Łódź — Paulina Petri, Barbara Gorzkiewicz i Natalia Wężyk. W wyścigu drużynowym mistrzyniami zostały kolarki Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław — Tamara Szalińska, Olga Wankiewicz, Wiktoria Polak i Dominika Włodarczyk, wicemistrzyniami zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team — Natalia Krześlak, Paulina Pastuszek, Oliwia Majewska i Maja Wróblewska, brązowy medal zdobyła drużyna Lark Ziemia Darłowska — Nikola Wielowska, Julia Kowalska i Wiktoria Milde.

Wyniki orlicy

Orlicy z naszych klubów zdobyli 14 medali. W keirinie na podium stanęło dwóch zawodników z naszych klubów — wicemistrzem kraju został Tomasz Dobrzyński z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy medal zdobył Mateusz Sztrauch z KLTC Konin. Mistrzem Polski został zawodnik GK Piast Szczecin Konrad Burawski. W sprincie kolarze zamienili się miejscami na podium — złoto wywalczył Mateusz Sztrauch, brąz Tomasz Dobrzyński, srebro Konrad Burawski. W omnium najlepszy okazał się Adam Woźniak z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, drugie miejsce zajął Piotr Maślak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Brązowy medal zdobył Filip Prokopyszyn z HRE Mazowsze Serce Polski, wychowanek jednego z naszych klubów. W madisonie mistrzami Polski zostali zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. — Piotr Maślak i Radosław Frątczak, wicemistrzami Adam Woźniak i Jakub Soszka z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, brązowy medal wywalczyli Filip Prokopyszyn i Maksymilian Radosz z HRE Mazowsze Serce Polski. W sprincie drużynowym najlepsza okazała się ekipa KLTC Konin w składzie: Mateusz Sztrauch, Filip Biernacki, Michał Rząca, drugie miejsce zajęła drużyna KK Tarnovia Tarnowo Podgórne — Tadeusz Frątczak, Julian Kot i Karol Bochenek, na trzecim miejscu uplasowali się kolarze ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz — Tomasz Dobrzyński, Maciej Fąk i Jakub Kozicki. W wyścigu drużynowym również trzy medale dla zawodników z naszych klubów — złoto GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (Adam Woźniak, Jakub Soszka, Kacper Majewski, Aleksander Krukowski i Maciej Noceń), srebro KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (Radosław Frątczak, Szymon Potasznik, Konrad Trzęsowski, Julian Kot i Piotr Maślak), brąz LKS Baszta Golczewo (Kamil Szymacha, Michał Kalinowski, Bartosz Małkiewicz, Mateusz Stempniakowski).