Skip to main content

8 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym

W dniach 27-29 maja w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli w nich 8 medali — 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Wicemistrzem Polski w grze pojedynczej został Samuel Kulczycki z KS Dekorglass Działdowo.

W grze podwójnej kobiet wicemistrzynią Polski została Martyna Lis z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, której partnerką była Agata Zakrzewska z KTS Tarnobrzeg, brązowe medale zdobyły Julia Więckowska/Katarzyna Trochimiuk z KS Bogoria Grodziska Mazowiecki. W grze podwójnej mężczyzn złoty medal wywalczyli Kacper Petaś z MLKS Ostródzianka Ostróda i Przemysław Walaszek z Energa KTS Toruń, brązowy Samuel Kulczycki KS Dekorglass Działdowo, grający z Adamem Dudziczem z KS AZS AWFiS Gdańsk. W grze mieszanej brązowy medal wywalczył Kacper Petaś z MLKS Ostródzianka Ostróda grający z Agatą Zakrzewską KTS Tarnobrzeg.

W rywalizacji drużynowej kobiet brązowy medal wywalczyły zawodniczki KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki — Martyna Lis, Julia Więckowska i Katarzyna Trochimiuk. Wśród mężczyzn złoty medal wywalczyli zawodnicy reprezentujący województwo warmińsko-mazurskiego — Samuel Kulczycki (KS Dekorglass Działdowo), Łukasz Sokołowski (MLKS Ostródzianka Ostróda)i Jakub Miszkurka (KS Dekorglass Działdowo).

Fot. PZTS Facebook