Skip to main content

25 medali zdobyły nasze zawodniczki na XXX Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet

W dniach 4-5 czerwca w Bydgoszczy odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Startowało 67 zapaśniczek z 27 klubów. Zapaśniczki z naszych klubów zdobyły łącznie 25 medali — 3 złote, 7 srebrnych i 15 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał MKS Cement Gryf Chełm (klub ten nieprzerwanie od 2009 roku króluje drużynowo w kobiecym czempionacie), na trzecim miejscu uplasował się ZTS Sokół Lublin. Podczas tych mistrzostw doszło do wielu pasjonujących pojedynków, m.in.: Jowita Wrzesień (CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza), olimpijka z Tokio i obrończyni tytułu mistrzowskiego pokonała 3:2 Anheliną Lysak (MKS Cement Gryf Chełm) mistrzynią świata U23; Patrycja Gil (WLKS Nowe Iganie) w takim samym stosunku pokonała Magdalenę Głodek (KS Bloczek Team Pelplin). Poniżej lista medalistek MP pochodzących z klubów naszego Zrzeszenia.

Mistrzynie Polski: 55 kg Katarzyna Krawczyk MKS Cement Gryf Chełm, 57 kg Patrycja Gil WLKS Nowe Iganie, 68 kg Wiktoria Chołuj AKS Białogard.

Wicemistrzynie Polski: 53 kg Amanda Tomczyk MLUKS Karlino, 57 kg Magdalena Głodek KS Bloczek Team Pelplin, 59 kg Anhelina Lysak MKS Cement Gryf Chełm, 62 kg Anastasiia Padoshyk MKS Cement Gryf Chełm, 65 kg Oktawia Skraińska ZTS Sokół Lublin, 68 kg Magdalena Kisielińska WLKS Nowe Iganie, 76 kg Daniela Tkachuk MKS Cement Gryf Chełm.

Brązowe medalistki MP: 50 kg Yevgeniya Pavlova KS Bloczek Team Pelplin, 53 kg Joanna Samsonowicz WLKS Nowe Iganie i Bianka Pyżewska MLKS Wisła Świecie, 55 kg Anastasiia Lebedieva MKS Cement Gryf Chełm i Patrycja Strzelczyk KS Bloczek Team Pelplin, 57 kg Alicja Czyżowicz LKS Orzeł Namysłów, 59 kg Karolina Gackowska GLUKS Invictus Sicienko, 62 kg Olha Padoshyk MKS Cement Gryf Chełm, 65 kg Alicja Nowosad i Karina Konarska — obie MKS Cement Gryf Chełm, 68 kg Zofia Polowczyk ULKS Tęcza Środa Wielkopolska i Karolina Kozłowska MULKS Junior Dzierżoniów, 72 kg Paulina Martyka MULKS Junior Dzierżoniów i Oliwia Glegolska Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom, 76 kg Anna Wawrzycka MKS Czarni Połaniec.

Fot. PZZ Facebook