26 medali, w tym wszystkie złote zdobyli zawodnicy z naszych klubów na LXXV Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym

W dniach 4-5 czerwca w Bydgoszczy odbyły się LXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Startowało 107 zawodników z 35 klubów. Mistrzami Polski w 10 kategoriach wagowych zostało 10 zawodników z klubów LZS! Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 26 medali — 10 złotych, 3 srebrne i 13 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał LKS Mazowsze Teresin przed AKS Białogard.

Gwiazdą tegorocznego czempionatu był aktualny mistrz świata, Murad Gadżijew AKS Piotrków Trybunalski, który wystąpił w nietypowej dla siebie kategorii do 74 kg. Jak na mistrza przystało piotrkowianin pokazał klasę i pewnie sięgnął po kolejny tytuł mistrzowski. W finałowym boju pokonał olimpijczyka z Tokio i obrońcą tytułu Kamila Rybickiego LKS Mazowsze Teresin. Swoją klasę potwierdził również brązowy medalista ostatnich ME, Eduard Grigoriew LKS Mazowsze Teresin, który w całym turnieju kategorii do 65 kg nie stracił ani jednego punktu technicznego, a w czterech zwycięskich pojedynkach uzbierał ich aż 42. Poniżej lista medalistów MP pochodzących z klubów naszego Zrzeszenia.

Mistrzowie Polski: 57 kg Adam Bieńkowski UKS Zapasy Kołobrzeg; 61 kg Ivan Izdebskyi LKS Ceramik Krotoszyn; 65 kg Eduard Grigorev LKS Mazowsze Teresin; 70 kg Krzysztof Bieńkowski AKS Białogard; 74 kg Magomedmurad Gadzhiev AKS Piotrków Trybunalski; 79 kg Ernest Dorosz MLUKS Zapasy Włodawa; 86 kg Sebastian Jezierzański LKS Dąb Brzeźnica; 92 kg Patryk Dublinowski AKS Białogard; 97 kg Zbigniew Baranowski AKS (Białogard; 125 kg Robert Baran LKS Ceramik Krotoszyn.

Srebrni medaliści MP: 57 kg Adrian Wagner LKS Mazowsze Teresin; 70 kg Przemysław Swatek LMKS Krasnystaw; 74 kg Kamil Rybicki LKS Mazowsze Teresin.

Brązowi medaliści MP: 57 kg Rafał Szewc KS Lotnik Wrocław i Robert Dobrodziej ULKS Guliwer Kielce; 61 kg Fabian Niedźwiedzki LKS Mazowsze Teresin; 65 kg Piotr Sobolewski ULKS Bizon Milicz; 70 kg Mateusz Łuszczyński ZKS Koszalin; 74 kg Marcin Majka Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom i Wojciech Wysocki LKS Mazowsze Teresin; 79 kg Mateusz Kampik LKS Dąb Brzeźnica i Patryk Ciurzyński LKS Mazowsze Teresin; 86 kg Wiktor Hasa ZKS Koszalin; 92 kg Radosław Marcinkiewicz LKS Orzeł Namysłów i Kacper Śledź AKS Białogard; 97 kg Jakub Banaszak KS Bloczek Team Pelplin.